Neděle 9. 6. hokejový stadion Eden Praha

Mladší dorost (Martin Bláha) - V neděli brzy ráno odcestovalo reprezentačními výběry značně okrájené torzo mladšího dorostu ke svému poslednímu společnému vystoupení v této sestavě. Čekal nás velmi náročný program na turnaji v hale Slavie Praha. Tohoto turnaje se kromě našeho celku zúčastnily dva celky reprezentace U16, dva celky Pražského Kova a jeden celek Pražských Ďáblů.

Náš tým tvořilo brankářské duo Petra Outratová a Petr Kratochvíl a jedenáct borců do pole. Jmenovitě: Ondřej Běloušek, David Bezdíček, Jířík“ Krasomil“ Doležal, Kateřina Gregorová, Petr Kopriva, Ondřej Kosina, Aleš Kudláček, Jakub Novák, Vojtěch Novotný, Martin Pitthard a Petr Votava. Novou posilou a okrasou našeho realizačního týmu se nově stala paní Ivana Modrá.

Šéftrenér našeho oddílu a hlavní trenér mladšího dorostu Stars Martin Komárek stál na tomto turnaji na lavičce zeleného týmu reprezentace U16. To byla pro naše borce veliká výzva. Los turnaje nás sice poslal do opačné skupiny, než tým našeho coache, ale věděli jsme, že pokud budeme vyhrávat, nastane chvíle, kdy zkřížíme své hole právě s jeho svěřenci. Pro všechny z nás to byla veliká výzva. Chtěli jsme svou hrou ukázat Komymu, co všechno nás naučil a pokusit se jeho svěřence svou dobrou hrou porazit. Cíl byl tedy určen a mohli jsme rozjet svou snahu.

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice - Reprezentace České republiky U16 bílý tým 1 : 0 ss

Jako první soupeř nás čekal bílý tým reprezentace U16. Byl to boj o každičký centimetr hřiště. Snažili jsme se obsazovat i soupeře bez míčku, pozičně bránit a čekat na chybu soupeře, kterou bychom mohli potrestat. Snažili jsme se střílet z každé pozice, ale soupeř byl velice pozorný a skvěle nás bránil. Byl i střelecky aktivnější, ovšem Petr „Kráťa“ Kratochvíl, strážící v prvním utkání naši svatyni byl ve svém brankovišti neomylný. Stejně tak i jeho protějšek a tak po normální hrací době byl stav nerozhodný 0:0 . A tak přišla na řadu samostatná střílení. Za náš tým jeli Ondřej Běloušek, Aleš Kudláček a Martin Pitthard. Soupeř proti nám logicky poslal hráče Stars, hrající v jeho středu a to Modrého, Krále a Zaplatílka. Jako první šel Běloušek a proměnil. Modrý a jeho „Forsbergova“ klička ztroskotaly na skvělém Kráťovi. Kudláček nedal, a v zápětí srovnal stav Král. Drama pokračovalo. Pitthard nedal a Zapy také ne. Znovu přišel na řadu Běloušek a rozhodl o bodu navíc pro Stars.

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice - TJ Kovo Praha žlutý tým 3 : 1

První krůček k našemu vytyčenému cíli byl splněn. Jako další soupeř nás očekával žlutý tým Kova Praha. Mezi naše tyče se postavila jedna ze dvou, vlastně tří okras našeho týmu a to Petra Outratová (pro doplnění: další dvě okrasy byli samozřejmě Kačka Gregorová a Jiřík Doležal). Naordinovali jsme svým svěřencům stejný přístup ke hře, jako v prvním utkání, jen s tou změnou, že se více pokusíme vyhrávat buly a střílet ze všech pozic tak, aby se nám podařilo vyhrát v normální hrací době. V první půli jsme soupeře přestříleli 16:8, do vedení však šel on. Když jsme nedobře sehráli obrannou buly a z následné střely padla branka. O přestávce jsme se bavili o své situaci, která nebyla dobrá. Na hřišti jsme byli výrazně lepším týmem, ale soupeř byl tím, kdo vedl. K obratu zavelel hned na začátku druhé půle jako správný kapitán Aleš Kudláček, když srovnal stav na 1:1. V 19 minutě jsme parádně sehráli nabídnutou přesilovou hru, když borci sehráli signál, který jsme si vysvětlovali a Pitthard otočil vedení na naši stranu 2:1. Bylo nás plné hřiště, a na soupeřovu branku šla jedna střela za druhou. Kovo nás postrašilo jen občasnými výjezdy k naší bráně, kde však nekompromisně panovala Petra. Poměr střel na branku byl 22:4 v náš prospěch a jen díky výtečnému výkonu brankáře Kova nečekal Pražský tým debakl. S poslední vteřinou hrací doby dokázal ještě skórovat Ondřej Běloušek. A stanovil tak konečný stav utkání na 3:1. Tímto jsme vyhráli skupinu a k vysněnému utkání s Komyho týmem chyběl pouze jediný krůček a to vyhrát semifinále.

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice - TJ Kovo Praha modrý tým 2 : 3

Druhá skupina byla trochu zamotanější a tak jsme čekali do posledního utkání  na to, kdo bude našim dalším soupeřem. Jisté bylo, že oba z našich potencionálních soupeřů budou hrát dvě utkání bezprostředně za sebou, což pro nás mělo být velikou výhodou. Na konec to bylo opět Kovo Praha, tentokráte modří. Do branky se opět postavil Kráťa a byl rozhodnut udržet nulu. První  půle byla střelecky velmi vyrovnaná,13:10 z našeho pohledu. To, že soupeři měli docházet síly, se nějak nedostavovalo. Kráťa však držel náš tým skvěle ve hře. Když se do střelecké listiny zapsal Vojtěch Novotný, přinesl na naši střídačku i trochu klidu. Ze začátku druhé půle se po krásné Bezdíčkově přihrávce trefil Běloušek a vedení 2:0 vypadalo báječně.  Naši borci se už bohužel viděli ve finále proti Komyho zeleným a to bylo důsledkem toho, co se na hrací ploše začalo dít. Kovo se vůbec nevzdávalo. Naopak stupňovalo svou aktivitu a snažilo se vysílat své borce do breakových situací. Naši obránci si tyto situace bohužel nepohlídali a svým velmi špatným pohybem a bafáním na soupeřovi útočníky zapříčinili Bezdíček a Kosina srovnání stavu na 2:2. Snažili jsme se na hráče co nejvíce mluvit a uklidňovat je. Kovo bylo psychicky velice nahoře a jeho hráči bojovali jako lvi. 38 vteřin před koncem normální hrací doby vytvořil nesmyslný a naprosto zbytečný faul Petr Votava a soupeř v ponechané vyhodě vstřelil vedoucí gól. Pokusili jsme se ještě sehrát power play, kde se vítečně zhostil buly David Bezdíček, ovšem ostatní hráči přistupovali po buly k míčku velice pozdě a tak se soupeři dařilo vyhánět nás ze svého pásma a pohlídali si tak své vedení až do konce.

Vést v semifinálovém utkání dva nula a nakonec ho tři dva prohrát je velice mrzuté. O to víc, že to nebylo převahou soupeře, ale našimi individuálními a naprosto hloupými chybami. Sami jsme se připravili o možnost porazit Komyho tým a zbyl na nás pouze boj o třetí příčku.

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice - TJ Kovo Praha žlutý tým 9 : 0

V souboji o třetí příčku jsme opět narazili na Žlutý tým Kova , který jsme v prvním vzájemném měření sil porazili po lítém boji 3:1. Do branky šla opět Petra Outratová a byla rozhodnuta nekapitulovat ani jedenkrát. I naši hráči byli odhodláni nechat na hřišti zbytek sil Píďa hrál s velkými křečemi v nohách a s velikým sebezapřením. Ale všichni si chtěli poslední společné utkání užít na plno a urvat pohár za třetí místo pro sebe. Píďa i přes bolest zavelel k rozjezdu Svítkovského brankostroje a v čase 0:39 otevřel gólový stav utkání 1:0. Potom se však dlouho nic nedělo. Oba soupeři již byli dost unavení a tak se hrálo v dost pomalém tempu. 45 vteřin před koncem první půle se trefil Bezdíček a na výsledkové tabuli svítil o přestávce stav 2:0 z našeho pohledu. Povídali jsme si o tom, co nás potkalo v předchozím utkání a v žádném případě jsme už nechtěli něco podobného dopustit. Skvělým způsobem se toho zhostil Ondřej Běloušek , který během čtyř minut zkompletoval čistý hattrick a na hrací plochu létali čepice. To však od hráče s číslem 88 nemělo být vše. Do konce zápasu vstřelil za přispění svého dvorního nahrávače Pídi ještě další dvě branky. Dvěma góly se ještě blýskl nejkrásnější v našem týmu Jiří Doležal. Hráči se pokoušeli hrát hodně na Katku Gregorovou, tak aby se ji podařilo vstřelit gól Tomáš Kužela v brance Kova však všechny její pokusy kryl a dvakrát ho zachránila tyč. Nutno dodat, že Katka během celého turnaje výtečně hrála buly. Dalším a ještě důležitějším cílem, který si do druhé půle naši hráči dali bylo pomoci Petře udržet nulu. To se nakonec povedlo a po 24 minutách hry svítilo na výsledkové tabuly exhibiční skóre 9:0. A pohár za třetí místo tak putoval do Svítkova.

Slov závěrem: V první řadě bych chtěl poděkovat nové posile realizačního týmu MD paní Ivaně Modré, která se perfektně starala o náš tým po celou dobu turnaje. A hned poté všem zúčastněným hráčům a hráčkám, kteří se po celou dobu turnaje chovali opravdu jako tým a bylo na nich vidět, že si poslední své společné vystoupení naplno užili. Děkuji, že jsem mohl být součástí tohoto týmu, budu na to velmi rád vzpomínat.

Střelcem turnaje se z našeho týmu stal jednoznačně Ondřej Běloušek, který vstřelil ze hry 7 branek + 2x proměnil samostatný nájezd.

Další branky a asistence: Bezdíček 1+1, Pitthard 2+4, Kopriva 0+1, Kudláček 1+1, Novotný 1+1, Kosina 0+1 a Jiří „Krasomil“ Doležal 2+0

Procentuální úspěšnost gólmanů: Outratová Petra 95,5% a Kratochvíl Petr 89,5%

Pozn. red.: Mladší dorost se na tomto turnaji poprvé po slavnostním předávání představil v nových dresech.