Náš A tým vicemistrem 1. ligy

Muži (Petr Kopečný, úvod red.) - O víkendu 3. a 4. 7. proběhl v Suchdolu nad Lužnicí turnaj Final Four 1. ligy za účasti našeho týmu. V sobotu bylo na programu semifinále, v neděli souboje o konečné umístění.

Finálový víkend jsme si všichni jako tým užili - jak cestu autobusem, kterou nám předseda klubu dopřál jako odměnu za postup na Final4, tak i ubytování na statku u mých známých - manželů Kalašových. Sobotní utkání s Brnem bylo hodně nervózní, uvědomovali jsme si důležitost zápasu. Rozhodlo prakticky to, kdo dá první gól - po kombinaci Malého s Kábrtem jsme se do vedení dostali my a utkání posléze dovedli do vítězného konce. Finálový zápas se Suchdolem byl z naší strany odehrán opravdu výborně, musím všechny kluky pochválit. Máme v sobě samozřejmě pachuť za určitá sporná rozhodnutí (neuznaný gól, nevyloučení zákroků apod.), ale víc mne mrzí nevyužitá čtyřminutová přesilovka, takže se ve finále musíme zlobit hlavně na sebe. Je to zpětně škoda být šest minut od prodloužení finále, ale i tak jsme hráli výborný zápas. Celkově jsme se sezonou spokojeni. Nyní ještě důstojně oslavíme titul vicemistrů 1. ligy a vrhneme se na přípravu pro další ročník. Zároveň bych rád poděkoval klukům z Heřmanova Městce, kteří budou v příští sezoně již našimi protivníky. Jsem rád, že jsme hlavně sobě dokázali, že hokejbal hrát umíme a tento úspěch nás jistě nakopne do další práce. Na jaře jsme z osmi duelů prohráli pouze dva a věřím, že v tomto trendu budeme i nadále pokračovat.

Semifinále:

HBK Bulldogs Brno vs. HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 27. Kábrt (Malý, Paukrt), 29. Král (Běloušek), 42. Král (Kubal, Bureš).

Střely: 28:19, vyloučení: 2:1, využití přesilovek: 0:2, v oslabení: 0:0, diváků: 53.

O 1. místo:

SK Suchdol nad Lužnicí vs. HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 16. Kubal (Běloušek, Pelikán), 32. Malý (Kábrt).

Střely: 25:22, vyloučení: 3:5, využití přesilovek: 2:0, v oslabení: 0:0

Soupiska: Synek, Procházka - Bureš, Flos, Macháček, Běloušek, Dudík, Kábrt, Korbel, Král, Kubal, Macenauer, Malý, Menc, Novotný, Paukrt, Pelikán