Náročné derby dorostu pro naše barvy

Dorost (Martin Hlavsa) - V neděli 30. 4. proběhlo další extraligové městské derby tentokrát v soutěži dorostu a na půdě soupeře.

HBC Pardubice - HBC Svítkov Stars Pardubice 2 : 3

branky: Korec L., Pavlíček, Kubínová

sestava: Smolík, Šprync - Martínek, Uhlíř, Flamík, Besperát, Rejlová, Bartok - Korec L., Kubínová, Koudela, Pavlíček, Pospíšil, Choutka, Synek, Drahoš, Krejčí, Bárta

Další podrobnosti zápasu

Komentář: Od derby na Alfě jsme čekali vyrovnaný průběh. Soupeř nás zaskočil dobrým napadaním a po dvě třetiny si vytvářel nebezpečné šance. Nám se však i přes jeho vytrvalý tlak podařilo vést 2:3, kdy jsme trestali sebemenší zaváhání. Do třetí třetiny jsme změnili taktiku a zápas již zkušeně pohlídali ve středním pásmu, Alfě též již lehce došla šťáva. Nicméně je třeba říct, že soupeř si body z tohoto utkání zasloužil. Skvěle jej odchytal Kuba Smolík, který nás udržel v zápasu. Pochválit musím i Dana Martínka, který zápas odehrál se zraněním. Byl to pro nás poslední krok k postupu na finálový turnaj, byl těžký, a jsem rád, že ho tým zvládl. Jsem rád, že jsme sezónou prošli dominantně a někteří hráči udělali velký výkonnostní skok. Nyní již vše budeme ladit směrem k finálovému turnaji,  který nás čeká 17.-18.6.2023 ve Svitavách.