Muži získali bod v Prachaticích i s úřadujícím vicemistrem

Muži (Karol Jankura, úvod red.) - Naše extraligové áčko zatím v každém zápasu bodovalo, i když v posledních dvou bralo vždy po bodu jednom. Ale kdo čekal, že v nejvyšší soutěži bude nějaký zápas jednoduchý. V sobotu 24. 9. cestoval náš tým do Prachatic, ve sváteční středu 28. 9. dorazil do Svítkova tým loňského vicemistra z Kladna.

Sobota 24. 9. 2022

HBC Prachatice - HBC Svítkov Stars Pardubice 3 : 2 po prodloužení

Střelci: Bláha (Korbel, Korec), Král (Hrubý)

Soupiska: Novotný, Šupík - Bureš, Doležal, Horváth, Korbel, Korec, Martínek - Bláha, Hrubý, Hudec, Kábrt, Král, Kubal, Malý, Paukrt, Shejbal, Waber

Další podrobnosti zápasu

Cestovali sme do Prachatic s cieľom urvať tri body. Prachatice sme nevideli hrať asi dve sezóny, ale všetci sme vedeli, že to tam bude náročné. Prvá tretina bola taká oťukávačka kým nezačali úradovať PÁNI. Hrali sme 4 oslabenia, pri tom poslednom sme dostali gól. Naštastie Bláha tri sekundy pred sirénou vyrovnal strelou od červenej čiary. Do druhej tretiny sme si povedali, že prestaneme faulovať. 2. tretinu sme hrali aktívne a dali jeden gól. Mali sme asi 4 čisté šance, z ktorých sme nedokázali skórovať. Takže ak by bolo po 2. tretine 1:5 nikto by nemohol nič povedať. 3. tretinu sme odolávali tkaku až do 40 minúty, kde po našej chybe skórovali domáci hráči. Na konci sme ešte mali šance, kde sme nastreli tyč a hornú tyč, bohužiaľ to tam nepadlo. V predĺžení sme šli 3 na 1 nevyužili sme to a z protiútoku sme dostali rozhodujúci gól.

Fotogalerie Michal Bártík

Středa 28. 9. 2022

HBC Svítkov Stars Pardubice - HBC Kladno 1 : 2 po prodloužení

Střelec: Kábrt (Korbel, Bureš)

Soupiska: Šupík, Novotný - Bureš, Černický, Doležal, Horváth, Korbel, Korec - Bláha, Hrubý, Hudec, Kábrt, Koudela, Král, Kupf, Malý, Paukrt, Waber

Prvá tretina bola z našej strany skvelá, dodržiavali hráči systém a tak sme to Kladnu dokázali sťažiť. Prišla 11. minúta mali sme buly v útočnom pásme. Niečo sa tam udialo kladensky hráč sa ocitol na zemi. Rozhodcovia nič nevideli, nevedeli čo sa stalo, napriek tomu nám vylúčili hráča na 4 minúty, a keď vám rozhodca povie, že ani nevie kto má ísť na trestnú, tak niekde je chyba. Áno vysoká hokejka tam zrejme bola, ale nikto nevie od koho. V tom oslabení sme dostali gól. V druhej tretine zase nezmyselné výlučenie v 22. minúte za príliš veľa hráčov na ploche. Pritom žiaden striedajúci hráč nejavil ani záujem o hru, keďže bola na úplne opačnej strane. Ustáli sme to. Tretiu tretinu sme si šli za vyrovnaním. Nastrelili sme dve tyčky, ale nakoniec sa nám podarilo vyrovnať z brejku z hokejky Kábrta. V predĺžení páni zase neodpískali za mňa čistý faul, kde hokejka smerovala z hora dole a ešte kladenský hráč ho zahákoval, páni to samozrejme nechali tak a z protiútoku sme inkasovali 21 sekúnd pred koncom predĺženia dosť nešťastný gól. Chlapci odviedli super výkon a dokázali, že asi nebudeme ako nováčik fackovací panák. Súperovi gratulujem k výhre.