Muži ukončili základní část Extraligy vysokou prohrou v Kladně

Muži (red.) - Náš A tým, který měl již v zádech jistotu postupu do play-off Extraligy, vyrazil v sobotu 15. dubna do Kladna k závěrečnému zápasu základní části, který se mu ale nevydařil.

HBC Kladno - HBC Svítkov Stars Pardubice 9 : 3

Střelci: Bláha (Bureš), Lux (Bureš, Korbel), Matýs (Král, Kábrt)

Soupiska: Novotný, Šťovíček - Bureš, Kaščák, Korbel, Korec, Kubíček - Bláha, Hrubý, Hudec, Kábrt, Král, Lux, Malý, Martínek, Matýs, Waber

Další podrobnosti zápasu

Komentář asistenta trenéra Karola Jankury: Do Kladna sme cestovali uvoľnene a bez tlaku. Chceli sme získať 3 body, aby sme mali šancu začínať play-off doma. Kladno nám nastavilo zrkadlo ako bude vyzerať boj v play-off. Po vyrovnanej prvej tretine sme mali veľkú šancu dať na 3:2, nedali sme a z protiútoku sa súper ujal vedenia. Snažili sme sa vyrovnať Kladno nám dávalo presilovky, ale nepresadili sme sa. Prišla 25. minúta a Kladno nám dalo behom štyroch minút 4 góly a bolo po zápase. Sme rádi, že tento výprask prišiel v poslednom kole a nie v play-off. Kladnu gratulujeme k výhre zaslúžili si ju. Túto prehru hádžeme za hlavu a na play-off sa už tešíme.

Náš tým postoupil do play-off z pátého místa a čeká jej čtvrtfinálová série s týmem HbK Karviná. Začíná se již tento víkend dvěma zápasy na půdě soupeře.