Muži přivezli z Ústí nad Labem vedení 2 : 0

Muži (Tomáš Kroupa) - K prvním dvěma zápasům finále 1. ligy jsme vyrazili na hřiště soupeře do Ústí nad Labem. K porovnání sil těchto týmů došlo poprvé, tudíž obě strany nevěděly s čím ten druhý tým vstoupí do utkání.

Sobota 11. 6. 2022:

Vlčí smečka Ústí nad Labem - HBC Svítkov Stars Pardubice 4 : 5

Střelci: Matýs, Král (Zeman, Matýs), Bláha (Malý), Hrabica (Král), Kábrt (Bláha, Malý)

Další podrobnosti zápasu

Začátek se nám vydařil a hned ve druhé minutě jsme se ujali vedení. Zápas probíhal ve vysokém tempu až do chvíle napadení a zranění Pepy Šimůnka. Tento moment vyvrcholil do semknutí našeho týmu a konečného skóre 0 : 4 ve prospěch Stars. Vzhledem k nedisciplinovanosti soupeře nám byly nabídnuty dlouhé přesilové hry, které se nám bohužel moc nevyvedly. Ve druhé třetině musel soupeř zabrat, přidal na důrazu, vyprovokoval pár nedovolených zákroků z naší strany a přesilové hry využil. Po druhém dějství byl stav stále v náš prospěch ale soupeř dotáhl na 3:5. Do třetí třetiny jsme vstupovali s vědomím že musíme zabrat a držet se nastaveného systému hry, co nejlépe se usazovat v pásmu soupeře a vyvarovat se hry ve čtyřech. Soupeř pokračoval v tlaku, který eliminoval i náš brankář Lukáš Novotný. Celý tým odvedl výbornou práci a i přes vyčerpávající vedro a tempo zápasu se nám podařilo dotáhnout utkání do vítězného konce s výsledkem 4 : 5.

Neděle 12. 6. 2022:

Vlčí smečka Ústí nad Labem - HBC Svítkov Stars Pardubice 2 : 3 po samostatných nájezdech

Střelci: Bláha (Malý), Bláha, Matýs

Na druhý den tým zregeneroval, vrátil se do sestavy i sešitý Šimůnek a všichni společně šli za cílem odvézt ze hřiště soupeře i velice cenný druhý bod do finálové série. Bylo nám jasné že nás čeká další tvrdý a fyzicky náročný zápas, který již v osmé minutě utkání odstartoval gólem Matyáš Bláha po výborné spolupráci s Matyášem Malým. Opatrnost a čekání na tu správnou šanci bylo znatelné na obou týmech, když opět udeřil Bláha v oslabení a při napadání dvou hráčů soupeře u jejich brány, nepolevil, zmocnil se míčku a prosadil se na stav 0:2. Celý zápas jsme soupeři darovali přesilové hry až toho využil a ve třetí části kdy srovnal na 2:2 a šlo se do prodloužení. V prodloužení odvedl náš tým velice dobrou práci a i přes náročný průběh utkání jsme si vytvořily nějaké šance, ale i přes snahu skórovat jsme se dostali do samostatných nájezdů. Určitá smůla z obou utkání nás velice motivovala do dovednostní soutěže a kluci na ni byly psychicky velmi dobře připraveni. Oba týmy postavily šikovné hráče kteří odvedli výbornou práci. Nás podržel teké gólman Novotný, který chytil nechytatelné a míček soupeře zastavil nataženou holí. Rozhodující nájezd vstřelil celou dobu výborně hrající Ondřej Matýs a bylo hotovo. Zasloužené vítězství 2:3 po nájezdech a odvážíme si druhé vítězství ze hřiště soupeře. Bohužel finále provází i ty smutnější momenty a tím je zranění kapitána Tomáše Bureše, který zbytek prvního a celé druhé utkání kluky hnal dopředu a celý tento dílčí úspěch si užil s celým týmem.

Soupiska: Novotný, Majerníček - Bureš, Hrabica, Hrubý, Klinecký, Korbel, Korec, Svatuška - Bláha, Doležal, Čech, Černický, Kábrt, Král, Kubal, Kupf, Malý, Matýs, Novotný, Šimůnek, Zeman