Muži na Kertu dlouho vedli, nakonec berou cenný bod

Muži (Karol Jankura, úvod red.) - V sobotu 8. 10. čekal naše muže náročný zápas na půdě úřadujícího mistra České republiky.

HC Kert Park Praha - HBC Svítkov Stars Pardubice 4 : 3 po prodloužení

Střelci: Hudec (Král, Paukrt), Hudec (Martínek), Král (Fluxa)

Soupiska: Novotný, Šupík - Bureš, Horváth, Korbel, Korec, Martínek, Shejbal - Bláha, Fluxa, Hrubý, Hudec, Kábrt, Král, Kubal, Malý, Paukrt

Další podrobnosti zápasu

Do Prahy sme cestovali nabudení výhrou nad Hradcom. Prvú tretinu sme hrali poctivo a tak ako sme si povedali pred zápasom. V 9. minúte nám vyšiel brejk a Hudec to zakončil nekompromisne do šibenice.

V druhej tretine sme pokračovali v našej hre, ale Kert v 17. minúte vyrovnal. V 24. minúte si krásne dovolil kľučku na pravom kruhu iba 14 ročný MARTÍNEK, potiahol to za bránu nahrál Hudecovi medzi kruhy a ten nás poslal do vedenia. Keď o dve minúty dobre napádal Fluxa a Král v strednom pásme, kde donútili obrancov Kertu k chybe, tak Král svojou švyhovkou krásne vystrelil 1:3.

V 3. tretine nám Kert ukázal prečo je najlepší v lige. Vobec nás nepúšťal do pásma, celú tretinu sme odolávali obrovskému tlaku a množstvu striel. Prišla 41. minúta, chyba našich obrancov pri preberaní hráčov a osamotený hráč Kertu vedel čo má robiť. Keď Kert znížil na 2:3 prišiel ešte silnejší tlak, kde v 44. minúte vyrovnali. Predĺženie už bol vabank mali sme prečíslenie 2 na 1 bohužiaľ sme to nepremenili a a Kert šiel do protiútoku, ktorý premenil. Chlapcov musíme pochváliť, odmakali celý zápas, plnili pokyny, bohužiaľ odnášame si len jeden bod, za ktorý sme samozrejme rádi. Bol to super zápas. Takéto zápasy nás budú posúvať stále ďalej.