Muži jsou vítězi 1. ligy

Muži (red.) - Náš A tým proměnil druhý mečbol a po vítězství nad Vlčí smečkou Ústí nad Labem slaví vítězství v 1. lize a postup do Extraligy.

Náš tým si přivezl z Ústí nad Labem dvě těsná vítězství a k titulu už chybělo pouze jediné. V sobotu 18. 6. to ale ještě neklaplo.

HBC Svítkov Stars Pardubice - Vlčí smečka Ústí nad Labem 1 : 2 po samostatných nájezdech

Střelec: Ondřej Waber

Soupiska: Novotný, Majerníček - Černický, Doležal, Hrabica, Hrubý, Klinecký, Korbel, Korec, Svatuška - Bláha, Dudík, Kábrt, Král, Kubal, Kupf, Malý, Matýs, Novotný, Šimůnek, Waber, Zeman

Další podrobnosti zápasu

Fotogalerie (Tomáš Mikysek)

Fotogalerie (Štefan Havran)

Za sobotního vedra se ve Svítkově před početnou diváckou kulisou odehrával dlouho bezgólový souboj o každý míček. Obě strany si na své konto připsali nějaké šance, ale jako první udeřili v úvodní fázi druhé třetiny ústečtí Vlci holí Škurly. Naše snaha byla dlouho bezzubá a až minutu a půl před koncem zápasu dokázal po tlaku v předbrankovém prostoru proměnit početní výhodu Waber. Prodloužení žádný gól nepřineslo a tak o dalším bodu v sérii rozhodly samostatné nájezdy, ve kterých byli opět úspěšnější hosté. A tak se ještě neslavilo a všechny čekal další zápas o den později.

HBC Svítkov Stars Pardubice - Vlčí smečka Ústí nad Labem 6 : 2

Střelci: Hrubý, Korbel (Bláha, Malý), Šimůnek (Waber), Bláha (Malý, Černický), Král (Waber, Šimůnek), Matýs (Šimůnek, Král)

Soupiska: Novotný, Majerníček - Černický, Doležal, Hrabica, Hrubý, Korbel, Korec, Svatuška - Bláha, Kábrt, Král, Kubal, Kupf, Malý, Matýs, Šimůnek, Waber, Zeman

Za nedělního ještě o něco většího vedra opět před početným diváctvem proběhl už poněkud jiný zápas. Náš tým působil oproti sobotě mnohem živěji a odhodlaněji. Skóre otevřel překvapivou střelou ze středního pásma Hrubý, hosté do konce třetiny srovnali skvěle sehranou situací dva na jednoho. Soupeři vědomi si vážnosti situace hráli oproti předchozím zápasům velmi čistě, každý s týmů obsadil trestnou lavici pouze jednou. Naši borci ovládli druhou třetinu, kdy se postupně trefili Korbel, Šimůnek a Bláha, na začátku třetí třetiny přidal pátý gól Král. Soupeři se ještě podařilo snížit, ale naše vítězství pečetil při power-play hostí do prázdné branky Matýs.

A pak mohly vybuchnout emoce, naši borci si mohli na krk pověsit zlaté medaile za vítězství v 1. lize, které našemu klubu přineslo po dlouhých dvaceti pěti letech opět postup do nejvyšší soutěže, opět pouze sportovní cestou.