Muži (Karol Jankura, úvod red.) - V neděli 29. 5. ukončil náš A tým vítězně semifinálovou sérii play-off 1. ligy proti SK Kometě Polička. Její průběh nám zhodnotil asistent trenéra Karol Jankura.

SK Kometa Polička - HBC Svítkov Stars Pardubice 1 : 4

Střelci: Bláha, Matýs (Zeman), Waber (Šimůnek, Král), Matýs (Waber)

Soupiska: Novotný, Majerníček - Bureš, Čech, Hrabica, Hrubý, Klinecký, Korbel, Korec, Svatuška - Bláha, Černický, Dudík, Kábrt, Král, Malý, Matýs, Novotný, Šimůnek, Waber, Zeman

Další podrobnosti zápasu

Cestovali sme do Poličky s vedomím urvať jednu výhru a to sa nám podarilo. Polička bola naša nočná mora, cez ktorú sme v playoff nikdy nedokázali posledné roky postúpiť. Prvý zápas začal svižne. V 4. minúte sme po našej chybe v obrannom pásme dostali gól. Hrali sme svoju poctivú hru a na konci tretiny sa nám podarilo zásluhou Bláhy vyrovnať. To nám dodalo silu do zbytku zápasu. V 2. tretine sa nám podarilo odskočiť Poličke na dva góly, keď sa presadil v 23. minúte Zeman po krásnej akcii Matýsa. O minútu neskôr sa presadil Waber po výbornej práci pred bránkou. 3. tretinu sme dokázali Poličku eliminovať, kde sa eště presadil Matýs po nahrávke od Wabera a prvá výhra bola na svete.

Neděle 22. 5. 2022

SK Kometa Polička - HBC Svítkov Stars Pardubice 2 : 1

Střelec: Kucharčík (Čejka)

Soupiska: Novotný, Majerníček - Bureš, Čech, Hrubý, Korbel, Korec, Svatuška - Bláha, Čejka, Černický, Dudík, Kábrt, Král, Kucharčík, Malý, Matýs, Šimůnek, Zeman

Druhý zápas mal úplně iný priebeh ako ten prvý. V 1. tretine sme mali na hokejke asi tri čisté šance po akciách po akciách prvého útoku, ale vždy bol proti brankár Novák. Na konci tretiny sa nenápadnou strelou presadil Kucharčík. 2. tretinu sme mali těž šance, padali tam tyčky aj brvno, bohužiaľ sme nemohli dať gól. Potom Polička zasa využila našu chybu v obrannom pásme, kde sa ocitol sám medzi kruhmi Štefka a vyrovnal. V 23. minúte vylúčili Kucharčíka na 4 minúty za vysokú hokejku a o 2 minúty nás pán rozhodca poslal do troch za podrazenie, ktoré ani nebolo a argumentáciu prečo, radšej ani nebudem komentovať. Bránili sme to skvele, ale bohužiaľ na konci oslabenia sme inkasovali rozhodujúci gól. Do konca zápasu sme sa snažili vyrovnať, ale nepodarilo sa nám to. Cieľ, ktorý sme si dali sme splnili.

28. 5. 2022

HBC Svítkov Stars Pardubice - SK Kometa Polička 7 : 2

Střelci: Král (Zeman, Matýs), Hrubý (Šimůnek, Kábrt), Bureš (Král, Zeman), Zeman (Matýs, Král), Král (Matýs, Svatuška), Svatuška (Matýs), Král (Matýs, Hrabica)

Soupiska: Novotný, Majerníček - Bureš, Černický, Hrabica, Hrubý, Korbel, Korec, Svatuška - Bláha, Čech, Kábrt, Král, Kupf, Malý, Matýs, Novotný, Šimůnek, Zeman

Fotogalerie (Štefan Havran)

Fotogalerie (Petr Král)

Tretí zápas sme nastúpili na domácom ihrisku. Začali sme s elánom, hrali sme skvele. Keď sa v 12. minútě prvej tretiny presadil Král, bolo veselšie. O 2 minúty sme využili presilovku po strele Hrubého. V 2 tretine sme hneď po minútě vyžili zase presilovku, keď sa presadil Bureš 3 : 0. V 23. minútě Polička znížila, ale o 20 sekúnd sa presdil Zeman 4 : 1. Tretiu tretinu sme si už postrážili a nakoniec to skončilo 7 : 2, keď hattrick zaznamenal Král.

HBC Svítkov Stars Pardubice - SK Kometa Polička 4 : 3

Střelci: Šimůnek (Bláha, Kábrt), Matýs (Zeman, Hrabica), Hrabica (Matýs, Zeman), Šimůnek (Hrabica, Matýs)

Soupiska: Novotný, Šťovíček - Bureš, Černický, Hrabica, Hrubý, Korbel, Korec, Svatuška - Bláha, Čech, Kábrt, Král, Kupf, Malý, Matýs, Novotný, Šimůnek, Zeman

Do štvrtého zápasu sme šli s rešpektom, ale zároveň sme to chceli ukončiť. Do Poličky sa nikomu z nás už nechcelo. Zápas začal atraktívne a vo vysokom tempe. V 5. minútě sme inkasovali gól. V 8. minúte vyrovnal Šimpnek v presilovke po nádhernom pase od Bláhy sa rútil sám na bránu a vykúpal brankára Nováka 1 : 1. V 2. tretine sme sa dokázali presadiť zásluhou Matýsa. Do 3. tretiny sme vstpovali s náskokom, ale ten sa po 2 minútach stratil, keď Polička vyrovnala. Hra bola vyrovnaná, dopredu nás hnali diváci a v 37. minúte prišla bomba Hrabicu a bolo 3 : 2. V 43. minúte se znova presadil Šimůnek a začali sme veriť v krásny postup do finále. Polička ešte 2 minúty pred koncom snížila na 4 : 3, ale viac sme jej nedovolili a zaslúžene sme postúpili do finále.