Moravské dvojutkání mladšího dorostu

Mladší dorost (Martin Bláha) - V sobotu 27. 5. 2017  jsme se vydali s mladším dorostem k posledním dvěma utkáním sezóny. Za normální situace se dvě utkání v jednom dni nehrají, ale nám tato varianta vyhovovala hlavně logisticky. Nechtělo se nám jeden den jet do Brna a druhý do Kyjova a proto jsme se se soupeři dohodli na spojení do jednoho dne.

Prvním soupeřem nám bylo od 11:00 Brno. Postavili jsme tři útoky a pět beků a do brány jsme měli dva gólmany. Bylo předem dáno, že se brankáři v obou utkáních podělí rovným dílem. Taktika byla nastavena na aktivní hru po celém hřišti napadání rozehrávky soupeře ihned v hloubi obranného pásma. Fungovalo to, vyvíjeli jsme na branku soupeře veliký tlak a stříleli ze všech pozic. Domácí brankář Bláha byl však velice pozorný a likvidoval jednu naši šanci za druhou. Ve čtvrté minutě se v přesilové hře po střele Adámka prosadil tečí Hemžský. Kdo by si však myslel, že se nám touto trefou podařilo odčarovat Bláhovo kouzlo, velice by se mýlil. Tento borec i nadále kraloval ve svém brankovišti a kryl další a další naše střely. Znovu kapituloval až tři minuty před koncem první třetiny, když se po ose Novotný, Dudík, Birta dnes podruhé dostal míček za Bláhova záda. Ve druhé periodě, bylo daleko na střídačku a tak se nám dařilo na dlouhou dobu zavírat soupeře v jeho obranném pásmu. V této třetině se podařilo skórovat Kralovičovi, Novotnému a Adámkovi a tak jsme vedli 0 : 5. Plán na poslední část hry byl jasný, pohlídat si výsledek a pošetřit síly na druhé utkání, ve kterém nás čekal silnější soupeř. V poslední části hry se soupeři podařilo skórovat, když nachytal na hruškách jinak pozorného Šidla. Skóre utkání na konečných 1:6 uzavřel Jiří Dudík, který tak zpečetil svůj bravurní výkon. V tomto utkání snad ani jedenkrát nepoznal porážku na buly. Za podařené utkání musím z naší strany pochválit celý tým, včetně dívek i brankářů. Dodrželi jsme nastavenou taktiku a dokázali i pošetřit něco sil na Kyjov. Soupeři bojovali do posledního hvizdu, i za nepříznivého stavu hráli líbivý a čistý hokejbal. To, že se nedočkali debaklu, byla z velké části zásluha celého týmu, ale hlavně domácího brankáře Lukáše Bláhy. Naši borci na jeho svatyni vyslali celkem 39 střel a Lukáš se musel v brance pořádně ohánět. Častokrát nás přiváděl bravurními zákroky doslova k šílenství. Řekl jsem mu to již na místě do očí a napíšu to i zde. Jsi opravdu velký borec.

HBK Buldogs Brno vs. HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice  1 : 6 (0 : 2, 0 : 3, 1 : 1)

Střely na branku: 9 : 39 (3 : 13, 2 : 15, 4 : 11)

Vyloučení: 3 : 2, přesilovky 2 : 3, využití: 0 : 1, v oslabení 0 : 0

Branky a sestava Stars: Šťovíček, Šidlo: Adámek 1+1, Birta 1+2, Bláha M., Čech 0+1, Dudík 1+2, Flos , Gregor 0+1, Hemžský 1+0, Ilich, Kralovič 1+0, Lednová, Netolický, Novotný L. 1+2, Uhlířová

Druhé utkání nás čekalo od 15:00 v Kyjově. Kyjov patří do kategorie silnějších soupeřů a tomuto faktu byla uzpůsobena i taktika. Naordinovali jsme svým borcům pozorné bránění středního pásma a svádění soubojů 1 : 1 až na obranné modré čáře. Hráli jsme ve stejné sestavě, jako první utkání. Hrálo se ve slušném tempu a i přes veliké horko se hra přelévala v rychlosti ze strany na stranu. I na střely byla první třetina vyrovnaná a to v poměru 13 : 13. Bohužel pro nás se soupeř dokázal prosadit vícekrát a tak byl stav po patnácti minutách hry nepříznivý pro naše barvy v poměru 3 : 1. Do druhé periody jsme stáhli hru na dvě lajny a pokusili se zvýšit svou aktivitu a produktivitu. První se nám dařilo, poměr střel na branku v prostřední časti hry, hovořil jasně 20 : 9 pro Stars. Bohužel výsledkově se mnoho nezměnilo, na každé straně padlo po jedné brance a tak jsme po třiceti minutách prohrávali stále o dvě branky, jen s tím rozdílem, že v poměru 4 : 2. Do poslední části hry jsme namotivovali a nahecovali hráče, seč to jen bylo možné. Taktika byla upravena na aktivní napadání rozehrávky soupeře, co nejrychlejší usazení se v útočném pásmu a střelbu ze všech pozic. Potřebovali jsme vstřelit kontaktní branku. To se v čase 32:05 podařilo Čechovi a bylo tak dostatek času, pokusit se utkání minimálně vyrovnat, ne-li vyhrát. Tým byl na hoře, střídačka žila, na hřišti i na lavičce byla cítit obrovská touha i síla. Bohužel si v tuto dobu náš brankář Vláďa Šidlo vybral slabší okamžiky. Dvě laciné branky v naší síti srazili tým do kolen a vše se zdálo ztracené. Ani realizační tým, ani hráči a asi ani Vláďa již v jeho osobu nemohli vkládat svou důvěru a tak jsem po obrovsky dlouhé době ve své kariéře střídal gólmana z důvodu výkonu. Do brány se tak opět vrátil Šťovíček, kdy byl vystaven neskutečnému tlaku situace. Popasoval se s tím však bravurně a držel naše naděje dál ve hře. Pokoušeli jsme se velice aktivní hrou rozebrat soupeře a dostat se opět do hry. Střela následovala střelu, ale brankář soupeře byl pozorný. V polovině jedenácté minuty jsme se rozhodli vzít timeout a odvolat brankáře. Na dlouhých 4,5 minuty jsme tak nastoupili v šesti, proti pěti. Získali jsme pásmo, usadili se v něm a rozehráli přesilovkový vzorec. Tlak sílil a hra gradovala. Využili jsme sílu a touhu našich borců na maximum a přineslo to kýžené ovoce. Postupně se dokázali prosadit Dudík, Adámek a Čech a do konce poslední třetiny se nám tak podařilo srovnat stav na 6:6. Nevraceli jsme brankáře do branky ani po gólu, kdy jeho roli suploval náš nejzkušenější obránce Adámek, který svým tělem kryl i dvě střely na branku. Po 45 minutách hry tak nebylo rozhodnuto a na výsledkové tabuli svítil stav 6:6. Následovala dovednostní soutěž v podobě samostatných nájezdů. V této minisoutěži jsme bohužel prohráli 3:2 a celkově v utkání 7:6.

HBC Kyjov vs. HBC JTEKT Svítkov Stars  7 : 6 po ss (3 : 1, 1 : 1, 2 : 4)

Střely na branku: 31 : 53 (13 : 13, 9 : 20, 9 : 20)

Vyloučení: 1 : 1, přesilovky 1 : 1, využití: 0 : 0, v oslabení 0 : 0

Branky a sestava Stars: Šťovíček, Šidlo: Adámek 1+1, Birta, Bláha M., Čech 2+1, Dudík 1+1, Flos 0+4, Gregor, Hemžský, Ilich 1+0, Kralovič, Lednová, Netolický, Novotný L. 1+1, Uhlířová

Slovo závěrem: Odehráli jsme dvě utkání 3x15 během pěti a půl hodiny. V obrovském teple, ve čtrnácti hráčích, s mladšími žáky a ženami v týmu. Celý tým šlapal v obou utkáních, jako dobře namazaný stroj. Jsem pyšný na to, jak se těchto utkání naši borci zhostili, že dodržovali nastolenou taktiku. Podporovali se navzájem, a hlavně ve druhém utkání, že dokázali prohrané klání parádní jízdou ve 4,5 minuty dlouhé power play dohnat do nájezdů. Klobouček dolů pánové a dámy. Děkuji Vám, za příjemně strávenou sobotu.