Mladším žákům se na prvním jarním turnaji dařilo

Mladší žáci (Leoš Vlašič) - V neděli 13. 3. jsme odehráli první jarní turnaj přeboru mladších žáků a to v nedalekých Polabinách.

Po zimní přestávce jsme vstoupili do turnaje s velkou chutí a vervou. Kluci plnili dokonale herní pokyny a to neslo své ovoce. Hráli jsme jednoduchý rychlý hokejbal s rychlým přechodem středního pásma, v obraně jsme hráli v kompaktním bloku, což dělalo soupeřům až na pár výjimek problémy.

HBC Svítkov Stars Pardubice - HBC Pardubice modrý tým 4 : 1

V prvním utkání jsme hráli s domácími. Utkání skončilo 4:1 v náš prospěch. Rychlým přechodem středního pásma jsme soupeři působili velké problémy v obraně. Povedl se nám vstup do utkání a vstřelili jsme první gól. Od té doby se nám hrálo mnohem snadněji.  Nebýt drobné chyby v prostoru před brankou v posledních vteřinách utkání Jirka Štarman by si připsal čisté konto.

HBC Svítkov Stars Pardubice - SK Kometa Polička 2 : 1

Druhé utkání s Poličkou bylo mnohem složitější a psychicky náročnější. Na gól se čekalo až do druhé poloviny, kdy Vojta Koudela svou důsledností dotlačil balónek do sítě. Soupeř však vzápětí vyrovnal. Trpělivou hrou jsme si vytvářeli šance, až se v devatenácté minutě po souhře s Jáchymem Jánským trefil Honza Solař. V utkání jsme zvítězili 2:1.

HBC Svítkov Stars Pardubice - SK Hokejbal Letohrad 2 : 1

Třetí utkání bylo ještě náročnější. Letohrad přivezl kvalitní tým, který  překvapil svou dravostí a rychlými hráči. Do utkání jsme vstoupili rychlým gólem Vojty Koudely. Soupeř okamžitě z vhazování kontroval skvělou individuální akcí a vyrovnal. Hra se poté přelévala ze strany na stranu a góly padali až v poslední čtvrtině zápasu, kdy šli Jeleni do vedení. Jáchym Jánský dokázal po souhře s Vojtou Koudelou okamžitě odpovědět.  Na začátku sedmnácté minuty po přihrávce od obránce skóroval Honza Solař.

Turnaj nám ukázal, že jsme v zimní přípravě nezaháleli a hráči jsou dobře připraveni na jarní část soutěže. Chci pochválit kluky za skvělý týmový výkon.

Soupiska: Jiří Štarman, Adam Franek - Jonáš Jánský, Jáchym Jánský, Matouš Gusty, Maxmilián Korel, Tomáš Kerner, Martin Vávra, Jakub Ločárek, Jan Solař, Vojtěch Koudela, Tonda Tomíška, Matěj Kašpar, Martin Topič, Tomáš Pospíšil a Jakub Malý.