Mladší žáci zlepšují výkony

Mladí žáci (Bronslav Solař) - V neděli 17. 10. cestovali naši mladší žáci na další turnaj Východočeského přeboru do Letohradu.

Na nejvzdálenější stadion, kde hrají mladší žáci, jsme i tentokrát vzali tři chlapce a jednu dívku z přípravky. Přes mírné komplikace při cestě na turnaj na něj celkem dorazilo patnáct hráčů do pole a tři brankáři.

HBC Svítkov Stars Pardubice - HBC Hradec Králové 1988 2 : 1 po samostatných nájezdech

Poprvé v této sezoně jsme již v prvním zápase začali aktivně a Pirátům z Hradce Králové jsme již od začátku zatápěli.  V sedmé minutě vyběhl z obrany kapitán týmu Jáchym Jánský, který prostřelil brankáře protivníka a vedli jsme 1:0. Po celý zápas celý tým ukázkově šlapal a v posledních dvou minutách odvolali Piráti brankáře. Přestože jsme složili nejsilnější pětici, nepodařilo se nám jednogólový náskok ubranit a 21 sekund před koncem Piráti vyrovnali. V samostatných nájezdech nás podržel brankář Jirka Štarman a i když první střelec Jáchym nájezd nedal, další hráči - Vojta Koudela a Jonáš Jánský bezpečně proměnili.

HBC Svítkov Stars Pardubice - SK Kometa Polička 1 : 2

Druhý zápas proti Poličce se nám bohužel už tak nedařilo a po několika neproměněných šancích nás soupeř potrestal za chybu v obraně. 1:0. Ve druhé části jsme se nestihli ani pořádně srovnat na hřišti a na ukazateli svítil stav 2:0. Opět individuální chyba. Tým v černých dresech to ale nevzdal a Martin "Bartes" Topič gólem zpoza brány zavelel k útoku.  Celý tým opět hrál jak z partesu, ale bohužel na výsledku se nám i přes hru v power play nepodařilo srovnat.

HBC Svítkov Stars Pardubice - SK Hokejbal Letohrad 3 : 1

K poslednímu zápasu jsme nastoupili proti domácímu Letohradu. Tento zápas byl asi nejvydařenější a na hráčích bylo vidět, že už přišli na chuť vítězství. Už od začátku si šli za svým cílem, když od druhé minuty vedli brankou Martina Topiče. Přestože Letohrad po minutě srovnal stav, do přestávky jsme opět zásluhou Vojty Koudely vedli 2:1. O přestávce trenéři apelovali na odpovědnost v obraně a celý tým odehrál druhou půli velice zodpovědně. Letohrad opět odvolal brankáře a tentokrát se nám podařilo vypíchnout míček, který nádherně před branku přihrál Jáchym Jánský svému bráchovi Jonášovi (mimochodem i vynikajícímu brankáři, který opět zahrál super v poli). Ten na druhý pokus vstřelil rozhodující branku. 3:1.

Za trenéry ještě jednou díky rodičům našich přípravkářů, kteří umožnili svým dětem tento turnaj. Pochvala dětem, které si již začínají zvykat na rychlejší tempo hry a stávají se rovnocennými svým starším spoluhráčům.  A nechceme zapomenout ani na mladší žáky, kteří jdou příkladem a tento turnaj odpracovali vzorně.

Soupiska: Jánský Jáchym, Jánský Jonáš, Kerner Tom, Korel Max, Langpaul Maty, Ločárek Kuba, Franek Adam, Štarman Jirka, Novák Erik, Topič Martin, Reimann Teo, Koudela Vojta, Solař Honza, Králíčková Majda, Malý Kuba, Milichovský Pepa, Gruncl Adam