Mladší žáci ve Svitavách smírně

Mladší žáci (Petr Korbel) - V sobotu 27. 4. odehráli mladší žáci dvojici utkání na půdě týmu TJ Sršni Svitavy. Oba týmy získaly po jednom vítězství.

Do Svitav jsme odjížděli potvrdit šesté místo v celkové tabulce proti sedmým Svitavám, které nás ale ani v případě dvou vítězství nemohly ohrozit, a třeba posílit i naděje na místo páté v případě nepříliš předpokládaného zaváhání páté Alfy.

TJ Sršni Svitavy - TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice 2 : 0 (1:0, 1:0, 0:0, střely 7:19)

V první třetině měli kluci převahu, ale nevyužili z ní nic. Naopak soupeř nás vyučil v produktivitě a jednu ze dvou střel na bránu proměnil ve vedoucí branku. Sršňů bylo najednou všude plno, nejnebezpečnější byli ti z Moravské Třebové. Střední pásmo přecházeli přímočařeji, byli důraznější před oběma brankami. Sice šťastně, ale přece jen dorazili v poslední sekundě druhé třetiny míček za záda brankáře Dominika Choutky a ujali se vedení 2 : 0. Třetí třetina byla ve znamení jalové snahy našeho týmu o vstřelení alespoň jediné branky a nebezpečných brejků soupeře. Stav nicméně až do konce zůstal nezměněn. Trenéři byli velmi kritičtí. Kluci naprosto nenavázali na výkon z předchozího týdne, neběhali, jen sledovali, co hráč s míčkem (bez ohledu na barvu dresu) udělá, důraz před oběma brankami chyběl, přihrávky jako by byly zakázány. Zkrátka klasické utkání v pocitu, že se soupeř porazí sám. Jediným hráčem schopným vést míček v útočném pásmu bohužel jen za přihlížení spoluhráčů byl Tomáš Zeman. Minipřípravkář Denis Drbal byl zase jediným hráčem, který se nebál hrát tvrdě. Ostatní byli ještě někde na cestě do Svitav.

Pohovor trenérů s hráči v pauze mezi utkáními zabral a kluci se rozhodli, že druhý zápas již budou hrát na plno. První dvě třetiny byl na hřišti jediný tým a to ten náš. Zlepšilo se prakticky všechno a Sršni přestali stíhat. Díky trefám Matyáše Bláhy (as. Tomáš Zeman), Jaroslava Nováka (Jiří Naštický), Tomáše Zemana a opět Jardy Nováka jsme po druhé třetině vedli 0 : 4. Ve třetí třetině přišlo uspokojení a polevení a soupeř vyrovnal hru, nicméně přišlo jen pečetění výsledku na 0 : 5 z hole Tomáše Zemana.

Řeklo by se, že na první zápas raději zapomenout, ale ono je možná dobře, že přijde občas nějaká ta facka, na kterou se může u táborových ohňů vzpomínat. Jen dobře, že přišla v době, kdy se nebojovalo o nějaký ten postup. K utkáním musíme ale zmínit ještě fakt, že je řídil pouze jediný rozhočí. To možná stálo domácí tým čestný úspěch ve druhém zápasu, který reklamovali domácí příznivci. Rozhodčí ten gól ale neviděl, protože jej ani přes brankáře vidět nemohl. Z podobných důvodů zůstalo několik nečistých zákroků na obou stranách neodpískáno. Naštěstí se hrálo docela čistě, takže to zápasy až zas tolik neovlivnilo. Přítomnému rozhodčímu nic vytýkat nechceme, ale jeden člověk, i když se snaží sebevíc, je prostě málo.

Sestava: Choutka Dominik - Adámek Radek, Flos Milan, Jošt Jakub, Novák Jakub - Bláha Matyáš, Bláha Tomáš, Dudík Jiří, Drbal Denis, Korbel Martin, Novák Jaroslav, Naštický Jiří, Novotný Lukáš, Shejbal Filip, Vlachý Václav, Zeman Tomáš