Mladší žáci v Poličce tříbodoví

Mladší žáci (Petr Korbel) - Velmi ceněný skalp Poličky získali po bojovném výkonu naši mladší žáci.

SK Kometa Polička - TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice 2 : 3 (0:1, 1:1, 1:1, střely na branku 13:11)

Ještě ve čtvrtek to vypadalo, že budeme dávat horko těžko dohromady dvě pětky a také auta, která by hráče do Poličky dopravila. Na pátečním tréninku to už vypadalo úplně jinak a v sobotu ráno vyrazilo do Poličky třináct hráčů do pole a dva brankáři. Jak se ukázalo, tak se vyplatilo vzít na horkou půdu Poličky i početnou legii z přípravky a minipřípravky. Kluci předvedli zatím jednoznačně nejpovedenější zápas jara. Po důkladné taktické přípravě trenéra Petra Kopečného se do svého soupeře opřeli a střelou přípravkáře Lukáše Novotného se hned v první třetině ujali vedení. Ve druhé třetině soupeř vyrovnal, ale gól Jardy Nováka opět znamenal vedení. Situace se opakovala ve třetí třetině, kdy soupeř opět dotáhl. Nájezdy ale v přesilovce půl minuty před koncem ranou v leže opět odmítl Jarda Novák. Kluky nebylo po zápase možné nic jiného než pochválit. Přesto, že nás favorizovaná Polička mírně přestřílela, opticky jsme měli více ze hry a vítězství jsme si plně zasloužili. Nízký počet střel na branku na obou stranách svědčí o tom, že kromě nasazení se oba týmy prezentovaly i poctivou obranou.

Na druhý zápas vystřídal v naší bráně mladšího žáka Lukáše Novotného přípravkář Dominik Choutka a stejně jako minulý týden předvedl solidní výkon. Zápas se herně podobal tomu prvnímu, i když jeho začátek byl z obou stran poznamenán pomalejším rozjezdem. První dvě třetiny se ale přece jen prezentovaly lepší hrou poličští. Našim se střelecky nedařilo a tak se soupeř dostal postupně do vedení 3 : 0. Velmi sympatické ale na našem týmu bylo to, že ani za tohoto stavu nesložil zbraně a bojoval. K převzetí herní iniciativy zavelel na začátku třetí třetiny Vojta Novotný, když procedil za záda poličského brankáře dalekonosnou střelu od červené čáry. Stars začali dobývat soupeřovu branku, bohužel ale šlo hlavně o festival neproměněných šancí. Kometa z ojedinělého výpadu navíc zvýšila vedení na 4 : 1, které už jen v power-play na konci zápasu zkorigoval Milan Flos.

Oproti minulému víkendu se naši hráči prezentovali o třídu lepším výkonem a to zejména v prvním zápasu. Samozřejmě se vyskytly individuální chyby, koneckonců bez chyb by žádné góly nepadaly. Trenér Petr Kopečný oba zápasy nijak obšírně nekomentoval, jen vyjádřil obecnou spokojenost. I pro diváky musely být oba dva zápasy atraktivní.

Na závěr musíme vyseknout poklonu osádce místního stánku, která neváhala vyrazit do města za obstaráním klobás pro vyhladovělé diváctvo soupeře. Děkujeme!