Mladší žáci si zkusili turnaj 3+1

Mladší žáci (Bronislav Solař, Leoš Vlašič) - Hvězdy si přijely zahrát v neděli 19. 2. na turnaj 3+1 do haly TCV v Polabinách. Postavili jsme dva týmy, bílý a černý.

Obsláhlé zhodnocení nám zaslal kouč bílého týmu Bronislav Solař: Bílé hvězdy si přijely zahrát na turnaj 3+1 do haly TCV až v odpoledních hodinách a první zápas vypadal, že ještě sedí u nedělního oběda. První půli jsme sice hráli nerozhodně a v druhé půli jsme i dokázali vstřelit dvě branky, ale od stavu 3:2 jsme se již nedokázali prosadit. Několikrát jsme překonali jihlavského brankáře, ale míček zastavila branková konstrukce. Soupeř vstřelil rychle dvě branky a najednou nás začal přehrávat v osobních soubojích a najednou jsme byli všude až druzí. (3:6). V druhém zápase se Sršni ze Svitav jsme hráli ale už svůj hokejbal. Soupeř přijel s několika dívkami a mladšími hráči.  Po první půli byl stav 0:4 pro Stars a i v druhé půli jsme pokračovali v dobrém výkonu. Bohužel v poslední vteřině utkání jsme ještě inkasovali a hráči nepomohli Míšovi Nadrchalovi udržet nulu. V tomto utkání si všichni hráči zaslouží pochvalu za předvedenou hru i výsledek 1:10. Třetí utkání jsme odehráli proti celku z druhého břehu Labe - modří HBC Pardubice. V tomto zápase ze sebe celý tým vymačkal maximum a popravdě to bylo především o velice solidní obraně. Výsledek 3:3 byl zřejmě maximum možného, i vzhledem k tomu, že jsme celý turnaj odehráli v pěti hráčích v poli. V celkovém hodnocení bych chtěl vyzdvihnout především Tádu Hospra, který odehrál víceméně nepřetržitě celý turnaj v obraně. Míša Nadrchal v brance nás podržel skvělými zákroky v kritických chvílích, ale bohužel se nevyhnul zbytečným chybám, které skončily brankou. Jinak ale celý tým odevzdal na hřišti všechny své síly a domů jsme všichni odjížděli spokojení s předvedenou hrou. Pro mě byl zajímavý poznatek, že kluci se museli srovnávat s přechodem z 5+1 na 3+1, což se projevilo v prvním zápase.

O poznání střídmější, ale spokojený byl trenér černého týmu Leoš Vlašič: Černý tým zvládl turnaj v Polabinách bez ztráty kytičky. Sice jsme měli pomalejší rozjezd a obdrželi první gól, pak ale kluci odehráli velmi kvalitní zápasy.