Mladší žáci si vybojovali postup na MČR hned na prvním kvalifikačním turnaji

Mladší žáci (Leoš Vlašič) - Ve čtvrtek 17. listopadu byl na Palmovce odehrán první kvalifikační turnaj o postup na Mistrovství České republiky. Přímý postup si zajistil vítěz turnaje.

První kvalifikační turnaj na pražské Palmovce nám vyšel na výbornou.

HBC Svítkov Stars Pardubice - HBC Tygři Mladá Boleslav 9 : 0
První zápas s Tygry Mladá Boleslav jsme zahájili velkou ofenzívou a už v páté minutě jsme vedli 3:0. Skóre otevřel Martin Topič, k němu se přidal Josef Milichovský a Tomáš Kerner. Tygři se zdatně bránili, ale brankový stroj se jim zastavit nepodařilo i díky častým vyloučením. Ke střelcům se přidal Vítězslav Neliba, Jáchym i Jonáš Jánští.

HBC Svítkov Stars Pardubice - SK Kelti 2008 3 : 1
Druhý zápas s SK Kelti 2008 byl mnohem náročnější. Soupeř hrál velmi dobře v obraně a v útoku měl velmi dobré akce. Jáchym Jánský už v první minutě otevřel skóre a v osmé minutě se k němu přidal i bratr Jonáš. Soupeř snížil v patnácté minutě. Hra se začala přelévat ze strany na stranu a místy nás Kelti zatlačili do velké defenzívy. Do konce to bylo velké drama s hezkými akcemi na obou stranách. V poslední vteřině zápasu se po akci Jáchyma Jánského s Tadeášem Hosprem trefil opět Josef Milichovský. Tímto vítězstvím jsme se probojovali přímo do semifinále.

HBC Svítkov Stars Pardubice - HBC Hostivař 7 : 1
V semifinále jsme narazili na HBC Hostivař, s kterou jsme se již letos poměřovali, a tak jsme do zápasu šli s mírným optimizmem. V tomto zápase se podařilo vstřelit branku všem útočným řadám a trefil se Sebastián Svoboda, Jáchym Jánský, Jonáš Jánský, Matyáš Hospr a dokonce i Jakub Malý. Zápas skončil 7:1. Mužstvo šlo za vítězstvím jako tým a svou hrou nás nadchl. Vybojovali jsme si postup do finále.

HBC Svítkov Stars Pardubice - SK Kelti 2008 4 : 0
Ve finále jsme opět narazili na SK Kelti 2008. Zápas byl ze začátku nervózní a ani jedno mužstvo nechtělo udělat chybu. O úvodní gól se v desáté minutě postaralo duo Martin Topič a Sebastián Svoboda hezkou souhrou. Poté se přidali Josef Milichovský, další souhrou duo Jánských a skóre završili Matyáš Hospr a nahrávající Tomáš Kerner. Kelti se ve finále  prezentovali velmi pěknou hrou a nedali nám tento zápas zadarmo.

Tým bych chtěl pochválit za zodpovědný a obětavý výkon ve velmi náročném turnaji. Všechny tři lajny hrály kvalitní hokejbal založený na kvalitní obraně časté střelbě a okořeněný pěknými góly. Pochvala jde za kapitánem týmu Jáchymem Jánským, který se ukázal jako dobrý leader a Josefem Milichovským, který naskočil do týmu jako náhradník a několika góly pomohl týmu.

Soupiska: Michal Nadrchal - Jonáš Jánský, Tomáš Kerner, Vojtěch Koudela - Matyáš Hospr, Tadeáš Hospr, Jáchym Jánský, Maxmilián Korel, Jakub Malý, Josef Milichovský, Vítězslav Neliba, Erik Novák, Adam Peřina, Sebastián Svoboda, Martin Topič