Mladší žáci se třemi výhrami naladili na vrchol sezóny

Mladší žáci (Dušan Korel) – V generálce na boj o mistrovské medaile byli naši mladší žáci úspěšní. V závěrečném kole východočeského přeboru, které se konalo v neděli 11. června v Opočně, vyhráli všechny tři zápasy.

„Byla to pěkná příprava na vrchol sezony. Určitě jsme spokojeni,“ pronesl jeden z dvojice svítkovských trenérů Leoš Vlašič.

Pod střechou zimního stadionu v Opočně na kluzkém betonovém povrchu, který všem týmům výrazně znesnadňoval pohyb, nastoupil Svítkov nejprve proti domácím Rangers. Naši hráči splnili roli favorita a navázali na kanonády proti stejnému soupeři na předchozím turnaji. Utkání měli plně pod kontrolou, předváděli pohledné kombinační akce a přesně je zakončovali. Opočno prakticky nepustili do šancí, a nakonec zvítězili vysoko 8:0.

Po „zahřívacím“ utkání však na naše mladší žáky čekal náročnější protivník. Polička prověřila jejich aktuální formu mnohem víc a jako první skórovala. Svítkovu tentokrát nevycházely kombinace tak, jako v předchozím duelu s Opočnem. Recept na kvalitního a dobře bránícího soupeře našel až na rozhraní prvního a druhého poločasu, kdy mu vyšly dva rychlé protiútoky a skóre přetočil na svou stranu. Definitivní vítěznou pojistku přidal půl minuty před koncem nejlepší svítkovský střelec na tomto turnaji Maty Hospr.

V posledním duelu nastoupil Svítkov proti Hradci Králové. Zápasy těchto dvou účastníků nadcházejícího finálového turnaje mistrovství České republiky se v poslední době měnily ve velké bitvy, které provázely zjitřené emoce. Tentokrát však bylo dění na hřišti klidnější. Hradec nastoupil v nepočetné sestavě pouze s osmi hráči do pole a tempo utkání diktoval Svítkov. Rychlý gól Vojty Koudely již v 85. vteřině dal našemu týmu potřebný klid. Dařilo se mu v útočné fázi a postupně si vybudoval náskok 5:0. Zároveň hrál zodpovědně dozadu a Hradec se dlouho nedokázal prosadit. Až teprve v závěrečné pětiminutovce zkorigoval výsledek na 5:2.

„Je škoda, že Hradec nepřijel na tento turnaj v plné sestavě, protože jsme mohli mnohem víc poměřit síly před mistrovstvím republiky,“ zalitoval svítkovský trenér Leoš Vlašič a dodal hodnocení dalších dvou duelů: „Moc hezký zápas však byl s Poličkou, která předváděla pěkný kombinační hokejbal. Bylo to hodně vyrovnané utkání. A s Opočnem jsme si dobře zatrénovali.“

Třemi vítěznými zápasy se naši mladší žáci dobře naladili na vrchol letošní sezony, který je čeká již o nadcházejícím víkendu. Na zimním stadionu v Čáslavi, kde vloni naši starší žáci získali zlato, budou ve dnech 17. a 18. června bojovat o medaili při finálovém turnaji mistrovství České republiky této věkové kategorie. Spolu s nimi se ho zúčastní ještě HBC Pardubice, HBC Hradec Králové 1988, HBC Kladno, SK Kelti 2008 a SK Rebel Praha.

HBC Svítkov Stars – HBC Rangers Opočno 8 : 0 (3 : 0)

Branky Svítkova: M. Hospr 2, Topič, Svoboda, Jách. Jánský, Milichovský, Jon. Jánský, Hoza.

Statistiky utkání

SK Kometa Polička – HBC Svítkov Stars 1 : 3 (1 : 1)

Branka Svítkova: M. Hospr 2, Topič

HBC Svítkov Stars – HBC Hradec Králové 1988 5 : 2 (3 : 0)

Branky Svítkova: Jách. Jánský 2, Koudela, Svoboda, Kerner

Sestava Svítkova: Voženílek (proti Opočnu, první poločas proti Poličce), Nadrchal (druhý poločas proti Poličce, proti Hradci Králové) – Jon. Jánský, T. Hospr, Koudela, Svoboda, Ločárek, Novák – Kerner, Jách. Jánský, Topič, Korel, M. Hospr, Malý, Hoza, Milichovský, Neliba.