Mladší žáci se představili na domácím turnaji

Mladší žáci (Leoš Vlašič) - V příjemném počasí, ale bohužel bez diváků se odehrálo v neděli 10. 10. další kolo Východočeského přeboru mladších žáků na svítkovské půdě.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice modrý tým 3 : 2

Naším prvním soupeřem byl městský rival z Polabin. Kluci byli po sobotním turnaji přípravek skvěle rozjetí a přinesli si pohodu i do tohoto utkání. Dodržovali naše taktické pokyny a ve třetí minutě po nahrávce Jonáše Jánského a gólu Adama Kňavy jsme šli do vedení. Ve čtvrté minutě jsme skóre navýšili na 2:0 z hokejky Jana Solaře po přihrávce Matěje Kašpara. Soupeř poté snížil na 2:1, ale po další spolupráci Jonáše a Adama jsme opět vedli o dvě branky. Soupeř se nevzdal, dokázal v devatenácté minutě snížit. My jsme se však úspěšně dokázali ubránit i hře soupeře bez brankáře a dotáhli jsme utkání do vítězného konce.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - SK Kometa Polička 1 : 3

Druhý soupeř přicestoval z Poličky. Také s tímto soupeřem jsme dokázali držet krok a tak branky začali padat až ve druhé polovině zápasu. Ve dvanácté minutě jsme otevřeli skóre po brance Jáchyma Jánského. Poté se však trefoval už jen soupeř, po prvním nešťastném gólu jsme dostali ještě dva a tak jsme po velkém boji prohráli 1:3.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - HBC Hradec Králové 1988 1 : 5

Poslední soupeř byl z Hradce Králové a musím ocenit s jak obrovskou vůlí šli kluci do utkání. Bohužel se ukázalo to co už jsme očekávali. Naši mladí borci podlehli únavě. U míčků byli pozdě, nestíhali v osobních soubojích, ale stále bojovali a ve druhém poločase dokázali po sourozenecké souhře bratrů Jánských snížit na 1:4. Z naší strany to bylo všechno a soupeř ještě jeden gól přidal. Utkání tak skončilo 5:1.

Z turnaje máme dobrý pocit, kluci odvedli své maximum, drželi se soupeři krok a svými výkony dali velký příslib do dalších turnajů. Chtěl bych pochválit Jonáše Jánského za hru v poli, protože jinak skvěle chytá za tým přípravky.
PS: Píši hoši a borci atd., ale samozřejmě chválím i Emu Linhartovou.

Soupiska: Štarman, Reimann, Franek, Kňava, Hrubeš, Solař, Linhartová, Kašpar, Topič, Langpaul, Jánský Jáchym, Jánský Jonáš, Koudela, Tomiška