Mladší žáci ovládli i druhý kvalifikační turnaj

Mladší žáci (Leoš Vlašič) - Přestože mají naši mladší žáci již postup do závěrečných bojů o titul Mistra České republiky zajištěný, vyrazili v neděli 4. 12. do Svitav poměřit síly s dalšími mimoregionálními týmy.

HBC Svítkov Stars Pardubice - HBC Malenovice 4 : 2

Podrobnosti zápasu

První zápas jsme odehráli se zlínskými HBC Malenovicemi. Malenovice nás zaskočili kvalitním útokem a skvělou hrou dozadu a tak není divu, že jsme po pěti minutách prohrávali 1:2. Po druhém obdrženém gólu jsem rozhodil útočné řady a odměnou nám byl srovnávací gól Jáchyma Jánského. Po vyrovnávacím gólu se hra přelévala ze strany na stranu. Postupně jsme získávali územní převahu, která vyústila v gól Sebastiána Svobody a v závěru se trefil po nahrávce Jonáše Jánského i Matyáš Hospr.

HBC Svítkov Stars Pardubice - Eagles Brno 6 : 2

Druhý zápas jsme odehráli s Eagles Brno. Kluci byli rozehřátí a tak už na začatku druhé minuty tentokrát Jonáš Jánský vstřelil první gól. Přidal se k němu hattrickem Martin Topič, který na soupeře platil svou důsledností ve hře kolem branky a těžil z kvalitní hry Matyáše Hospra a Sebastiána Svobody. Čistý hattrick Martinovi přerušil Jakub Ločárek, který opět zakončoval z předbrankového prostoru. Skóre završil Jáchym Jánský po souhře s Vojtou Koudelou a Filipem Kernerem. Soupeři se podařilo skorigovat výstedek dvěma góly.

HBC Svítkov Stars Pardubice - HBC Pardubice 4 : 1

Třetí zápas jsme odehráli s HBC Pardubice. Začátek zápasu byl z obou stran opatrný. Až do osmé minuty se hra přelévala ze strany na stranu a obrany měly navrch před útoky. O otevření skóre se postaral Jáchym Jánský. Od té doby jsme převzali otěže zápasu a dovedli jsme ho do vítězného konce. Branky přidali Martin Topič dvě a jednu Sebastián Svoboda. Soupeř na závěr vstřelil jeden gól, který však už nic neřešil.

HBC Svítkov Stars Pardubice - SHC Opava 5 : 0

Posledním soupeřem byl tým z Opavy. Opavští v osmi hráčích předvedli velmi nebojácný výkon, avšak na rozjeté Svítkováky nestačili. Jonáš Jánský otevřel skóre rychlým gólem v první minutě. Tým po vstřeleném gólu nabyl pocitu, že mu soupeř vše dá zadarmo. V šesté minutě vstřelil gól ještě Jáchym Jánský. Zřejmě pod dojmem, že se soupeř již vzdá, jsme přestali hrát naši hru. Sólové útoky končily na gólmanovi nebo v obraně soupeře. O přestávce jsem hráčům důsledně domluvil, ať se vrátí ke stylu naší hry. Než jsme se střelecky probudili uběhlo šest minut, pak Matyáš Hospr znovu rozvlnil soupeřovu síť. Přidali se ještě Jonáš Jánský po skvělé souhře s Martinem Topičem, a Vojtěch Koudela, který po nahrávce Filipa Kernera zápasové skóre završil.

Celému týmu chci poděkovat za předvedený výkon. Všechny tři pětky odvedly skvělou práci. Kluci předvedli hezkou kombinační hru postavenou na týmovém duchu. Zvláštní poděkování patří Michalovi Nadrchalovi, který odchytal indisponovám celý turnaj. Na závěr chci vyzdvihnout výkon skvělého Filipa Kernera, který si jako minipřípravkář připsal první body za nahrávky na góly v kategorii mladších žáků.