Mladší žáci dobyli severní břeh

Mladší žáci (Petr Korbel) - Poprvé po restartu mládeže ve Svítkově byl dobyt asfalt na nedaleké Alfě.

V sobotu 20. 4. se vypravili naši mladší žáci opět dobývat severní břeh Labe. Čekal je dvouzápas s městským rivalem HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice, tedy s týmem, který kromě zápasu na přípravném turnaji ještě neporazili. A konečně se podařilo. Sice jen jednou, ale podařilo. Původně bylo v plánu vyslání co nejsilnější sestavy, ale někteří hráči nám z různých důvodů vypadli. Víťa Kaštánek stále nosí sádru po zápasu z Hradcem, "mladší dorostenec" Vojta Novotný byl poslán ke starším žákům, kterým šlo o postup ze skupiny, a nemoc stále nepustila do hry i kmenového brankáře mladších žáků Lukáše Novotného. Za něj ale již po několikáté kvalitně zaskočil přípravkář Dominik Choutka.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice A - TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice 3 : 1 (1:0, 2:0, 0:1, střely 13:12)

Na první zápas se hodí již několikrát otřepané klišé, že opět zvítězil šťastnější tým. Naši kluci měli po většinu zápasu jistou převahu, ale opět nás trápily staré bolesti v podobě neproduktivity a servírování gólů soupeři na zlatém podnosu, které nás letos stály již mnoho bodů. I poměr střel svědčí spíše o tom, že převaha byla více méně jen optická. Polabinským se podařilo po chybách asi pětkrát utéct a z toho vytěžit tři přesné zásahy a tím pádem i celkové vítězství. Za nás snižoval v power-play na konci zápasu Milan Flos (as. Jiří Dudík).

Jelikož v mezičase probíhal zápas polabinského béčka s Letohradem, bylo dost času na osobní pohovory trenérů s jednotlivými hráči a slova padla na úrodnou půdu. Jednak převaha přestala být optickou, střelci se konečně probudili a zejména se hráči vyvarovali hrubých chyb v obraně. Soupeř se sice ujal rychle vedení, ale to bylo z jeho strany vše. Ještě do konce první třetiny se za nás trefili Tomáš Zeman (Martin Korbel), Jiří Naštický (Tomáš Zeman, Jakub Novák) a Jaroslav Novák (Denis Drbal). Během druhé třetiny vyšli střelci obou týmů naprázdno. Ve třetí třetině se Alfa nadechovala k poslednímu náporu, ale ten srážela jejich nedisciplinovanost. Medvědí službu jim prokázali zejména jejich fanoušci, kteří během druhé a třetí třetiny velmi hlasitě kritizovali každé písknutí či nepísknutí rozhodčích, a domácí hráči pak začali mít pocit, že trestání "křivd" z nich před nimi udělá hrdiny. Z toho vyplývá poučení i pro nás příznivce, že rozhodit vlastní tým není nic tak složitého, zvlášť když jde o děti. Jednu z přesilovek během třetí třetiny využil opět Tomáš Zeman (Martin Korbel) a stanovil tak konečný účet zápasu na 1 : 4.