Mladší dorostenci vytěžili z víkendu polovinu bodů

Mladší dorost (Luboš Novotný) - Další náročný extraligový víkend absolvovali naši mladší dorostenci.

TJ Snack Dobřany - HBC JTEKT Svítkov Stars    1 : 0 ss          (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0) střely 36 : 32

V sobotu jsme odjeli vlakem na horký, černý plast do dalekých Dobřan. V úvodních deseti minutách na nás domácí vlétli a kluci se skoro nedostali z pásma, dokonce jsme dostali gól, který nebyl naštěstí uznán pro posunutou bránu. Poté kluci zjednodušili hru a s domácími srovnali krok. Celý zápas byl hodně vyrovnaný a většina šancí na obou stranách končila v rozích, kde se oba týmy rvaly o každý centimetr. Měli jsme pár vyložených šancí, ale ty bohužel (jak u nás bohužel bývá zvykem) nebyly využity. Samostatné nájezdy rozhodli domácí hned v úvodním rozstřelu přesnou střelou mezi betony, naši střelci se bohužel neprosadili a tak vezeme z Dobřan alespoň bod.

Sestava: Novotný Lukáš – Doležal Jan, Modrý Ondřej, Pelikán Ondřej, Mikulčák Dominik – Hlaváček Tomáš, Král Jakub Novák Richard, Zaplatílek Petr, Čech Vladimír, Novotný Vojtěch

HBC JTEKT Svítkov Stars - SK Pedagog České Budějovice   4 : 3 ss (1:1, 1:0, 1:2 – 1:0) střely 32 : 20

V neděli jsme na domácím hřišti přivítali premiérově Pedagog České Budějovice. Hned v úvodu zápasu jsme se ujali vedení po hezké akci tria Modrý, Král, Mikulčák, kdy posledně jmenovaný otevřel skóre. O čtyři minuty později bylo srovnáno, kdy se bombou od modré trefila největší hvězda Pedagogu kapitán Smudek. Většinu zápasu měli kluci více ze hry, ale pořád se čekalo na gól, který přišel v úvodu druhé třetiny, kdy přesilovku využil po střele Vojty Novotného Honza Doležal. Kluci přežili i skoro dvouminutové oslabení, ale hosté srovnali o minutu později. O dvě minuty později poslal Svítkov do vedení po hezké akci Vojta Novotný (as. Král).  Bohužel ani to kluci neudrželi a nechytatelnou střelou pod tyč srovnal Pedagog na konečných 3:3 a opět přišly na řadu samostatné nájezdy. V těch jsme byli konečně úspěšnější a po výborných zákrocích Lukyna v brance a výborně zvládnutém nájezdu Vojty Novotného si připisujeme bod navíc.

Sestava: Novotný Lukáš, Outratová Petra – Doležal Jan(1+0), Modrý Ondřej(0+2), Pelikán Ondřej, Mikulčák Dominik(1+0), Vraný Štěpán, Adámek Radek – Hlaváček Tomáš, Král Jakub(0+2), Novák Richard, Zaplatílek Petr, Čech Vladimír, Novotný Vojtěch(1+1 a SN), Menšík Daniel, Zeman Tomáš, Naštický Jiří,

Slovo trenéra Petra Kopečného: Víkend nepovažujeme za úspěšný a ani za neúspěšný.  V Dobřanech měli domaci více ze hry a my jsme se více bránili než útočili.  Oba brankáři zachytali užasně. V neděli s Budějovicemi byla situace obrácená -  my jsme drželi otěže zápasu a soupeř spíše bránil, navíc dal dva laciné góly a to nám sebralo body. Naší impotencí se budeme snažit vyrušit tento týden na trénincích.  Zajíždíme na půdu prvního a posledního, cíl z víkendu jsou 4 body.