Mladší dorostenci Svítkova si nečekaně vyšlápli na druhou Hostivař

Mladší dorost (Ondřej Novotný, převzato z www.hokejbal.cz, úvod red.) - V neděli 31. 3. byl na našem stadionu odehrán další zápas extraligy mladšího dorostu jehož se zúčastnila i redakce Hokejbalu.cz. Pro ty, kdo tyto stránky nenavštěvují přinášíme reportáž z pera Ondřeje Novotného včetně titulního snímku v nezměněné podobě.

Mladší dorostenci Svítkova si nečekaně vyšlápli na druhou Hostivař! Pomohl i hattrick

V neděli před polednem se naše redakce v letošním roce poprvé vydala na Zápas kola do kategorie mladšího dorostu. A to konrétně do pardubického Svítkova, kde se domácí tým snažil překvapit favorizovanou Hostivař a vybojovat proti ní cenný bodový zisk. A tak se skutečně nakonec i stalo! Východočeši předvedli hodně kvalitní výkon podtržený hned sedmi brankami do sítě Pražanů, kteří našli odpověď jen třikrát. Plný bodový zisk tak zůstal i díky hattricku jednoho z domácích útočníku ve Svítkově.

Rychlý nástup Svítkova přinesl své ovoce

Samotný začátek zápasu byl možná rozhodující, jelikož se ho povedlo zachytit o hodně více domácím. Už po dvaatřiceti vteřinách se totiž prosadil Matyáš Bláha, na kterého o chvilku později navázal svoji prvni trefou v utkání i Lukáš Novotný. Střelecky produktivní ale byla hodně obě mužstva, a tak není divu, že se Hostivař dostala v deváté minutě alespoň ke snížení, o což se postaral Daniel Vaniš. Svítkov ale nic nevzdal a do kabin si tak stejně odnášel dvoubrankový náskok, zasadil se o to dvě minuty před sirénou Pavel Birta.

Druhá třetina? Další povedená část pro domácí

I začátek druhé peirody vyzněl jednoznačně lépe pro domácí. V osmnácté minutě totiž poslal Pardubice už do hodně lukrativního vedení 4:1 Lukáš Novotný a minutu na to už podstatě rozhodoval o případných bodových šancích hostů trefou na čtyřgólový rozdíl Jakub Rakovský. I celá prostřední třetina se pak kompletně vyvedla určitě lépe Východočechům, ti se totiž snažili hodně obstřelovat branku hostů z různých míst a vsítit další gól. Snížení dvacet vteřin před druhou přestávkou od hostujícího Šěpána Bůžka tak podstatě příliš neznamenalo.

Domácí si vedení bezpečně pohlídali

Třetí část přinesla už hlavně jednu důležitou věc, a to když se dvě minuty před koncem prosadil potřetí v utkání pardubický Lukáš Novotný, který tak zaznamenal hattrick a výrazně se podepsal pod skalp Hostivaře. Ta sice ještě před zmiňovaným gólem dokázala snížit na rozdíl dvou branek díky trefě Samuela Kucharčíka, konečné slovo ale měli opět domácí, a to tentokrát jedenáct vteřin před koncem, když na konečných 7:3 zvyšoval Vojtěch Novotný.

---------

HBC Svítkov Stars Pardubice vs. HBC Hostivař 7:3 (3:1, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 1. M. Bláha (Dlouhý), 3. L. Novotný, 13. Birta, 18. L. Novotný (Kubát, Procházka), 19. Rakovský (M. Bláha), 43. L. Novotný (V. Novotný), 45. V. Novotný (Dudík) - 9. Vaniš (Bůžek), 30. Bůžek (Vaniš), 41. Kucharčík (Vaniš)

Slovo trenéra Dominika Mlatečka: Do zápasu s Hostivaří jsme nastoupili dá se říct v té nejlepší sestavě, i když ještě pár hráčů chybělo. Tento zápas jsme chtěli před domácím publikem vyhrát a připsat si první jarní body. Po vydařené první části jsme si náskok drželi až dokonce zápasu a branky se zastavili až na čísle sedm. Kluci plnili taktické pokyny a my se po závěrečném hvizdu mohli radovat z výhry. Pochvala patří celému týmu.