Mladší dorost ztratil body v České Třebové

Mladší dorost (Martin Bláha) - První jarní kolo skupiny C Extraligy mladšího dorostu čekal náš tým soupeř z České Třebové.

Nedělní dopoledne 6. 3. bylo podmračené a mrholilo. Vydali jsme se do Třebové s touhou potvrdit své kvality a soupeře, kterého se nám v sezóně již dvakrát podařilo přehrát, jsme byli rozhodnuti porazit i do třetice. Nebylo nás sice mnoho, kvůli nemocem a zraněním jsme přišli o téměř celou první lajnu, dva hráče třetí řady, jednoho beka, brankářku Petru Outratovou a reprezentanta Vojtu Novotného. I tak jsme se ale na půdu Lokomotivy rozjeli s touhou po vítězství.

Že to nebude snadné utkání, se ukázalo hned od začátku. Hřiště se vlivem mrholení změnilo v kluznou plochu a jak naši, tak domácí hráči měli častokrát s pohybem veliké problémy. Jediní, komu tak tento faktor mohl vyhovovat, byli oba gólmani. Snažili jsme se hrát ze zajištěné obrany, zahušťovat střední pásmo a snažit se co nejvíce soupeři jeho rozehrávku znepříjemňovat. Ten si však svým dobrým pohybem, výtečnými přihrávkami a jednoduchostí hry vytvářel silný tlak v našem obranném pásmu. Lukáš Novotný tak musel ze svého arsenálu tahat hned od prvního buly jeden bravurnější zákrok za druhým. Uklidnili jsme svou hru a i nám se čas od času dařilo zatápět domácí obraně. Střelecky byla první část hry dost vyrovnaná. Ani jeden z mužů v masce však nekapituloval a tak bylo skóre nerozhodné.

Na začátku prostřední periody Lokomotiva přepnula na vyšší výkonnostní stupeň a její nesmírná aktivita záhy přinesla ovoce. Kapitán domácích vyslal na naši branku tvrdou střelu, se kterou si Novotný sice poradil, ale na pohotovou dorážku již bohužel nedosáhl 1 : 0. Od té chvíle jsme opravdu tahali za kratší konec. Třebovských bylo všude plno několikrát se nám zdálo, že snad hrají v šesti, ale byl to jen pocit. K tomuto pocitu nás domácí přinutili svou přesností, rychlostí, přístupem ke hře a klidem, který jim vstřelená branka dala na jejich hokejky. Několikrát nám pěkně zatopili i Třebovští benjamínci, se kterými si naše obrana jen stěží poradila a vše hasil až Novotný. Stejně tak i Petra Kvasničková, která svou rychlostí dělala naší obraně nemalé starosti a několikrát se ocitla tváří v tvář Novotnému. V souboji reprezentantů byl však na štěstí pro Stars vždy úspěšnější Novotný. Po třiceti minutách jsme prohrávali 1 : 0, pořád se však s utkáním dalo něco dělat.

Ještě pořád byl dostatek času na vstřelení branky a minimálně zdramatizování konce utkání. To se nám však vzhledem k vlastním týmovým i individuálním chybám nepodařilo. Na opak jsme si nechali vstřelit další dvě branky a soupeř tak získal vedení 3 : 0. Pět minut před koncem hry se našemu kapitánovi, Janu Doležalovi podařilo snížit na 3 : 1, když po čistě vyhrané buly Svobody prostřelil vše, co mu stálo v cestě a ještě tak přeci jen vykřesal jiskřičku naděje. O minutu později se nám podařilo do samostatného úniku vyslat Netolického, ten však na Břeně nevyzrál a skóre se neměnilo. Poslední tři minuty se hrály v naší režii, když nám soupeř ještě daroval přesilovou hru. Nejzkušenější hráči již téměř nechodili ze hřiště. Snažili jsme se kouskovat hru, pomalu takticky střídat a zasypat domácí branku co největším počtem střel. Břeň však ve své brance čaroval, ani přesilovka 5 na 4, ani následná power play 6 na 5 již změnu skóre nepřinesla a tak za srdnaté podpory svého týmu David Břeň na konec vyčaroval senzační vítězství nad Svítkovskými Stars.

TJ Lokomotiva Česká Třebová vs. HBC JTEKT Svítkov Stars   3 : 1 (0 : 0, 1 : 0, 2 : 1)

Střely na branku: 27 : 30 (7 : 8, 11 : 10, 9 : 12)

Vyloučení: 3 : 1, přesilovky: 1 : 3, využití: 0 : 0, v oslabení: 0 : 0

Setava Stars: Novotný Lukáš, Šídlo / Adámek, Bláha Matyáš, Dudík, Doležal, Flos, Naštický, Netolický, Novák Jaroslav, Svoboda, Tesař, Topičová