Mladší dorost zničil Kyjov

Mladší dorost (Jiří Dudík) - V neděli 23. 4. 2017 jsme přivítali v naší aréně hokejbalisty z Kyjova. Ani tento den nám počasí neukázalo svou vlídnou tvář, vítr, zima a místy i déšť se postaraly o úvodní "mrazivou" kulisu.

Ale naši hráči na toto nevlídné počasí odpověděli po svém - rychlou, místy kombinační hrou, s velkým množstvím střel a hlavně i úspěšným zakončením. Běžela druhá minuta zápasu, úspěšná kombinace Vojty Novotného s Jirkou Dudíkem - 1 : 0. Za další minutu pohledná souhra Martiny Topičové s Vláďou Čechem - 2 : 0. Neuběhly ani další dvě minuty, opět úspěšná kombinace Jirky Dudíka s Vojtou Novotným - 3 : 0. Tato branka vnesla klid na naše hokejky a hráči si zápas začali užívat. Do konce třetiny se ještě sólově prosadil Vláďa Čech - 4 : 0 a poslední úspěšnou trefu v této třetině předvedl po gólové přihrávce od Petry Holoubkové Tomáš Zeman - 5 : 0.

I druhou třetinu jsme začali ofenzívně, gólové hody odstartovala precizní spolupráce dvou reprezentantek Lenky Kolínkové a Martiny Topičové - 6 : 0. A pak už to šlo hooodně rychle.... Individuální průnik Vojty Novotného - 7 : 0. Vybojovaný balónek za brankou Jirkou Dudíkem a přesná přihrávka Milanu Flosovi - 8 : 0. Úspěšně zvládnutá situace dvou na jednoho Jirky Dudíka a Lukáše Novotného - 9 : 0. A snad nejhezčí akce celého zápasu - souhra Vojta Novotný,- Jirka Dudík a na konci Lukáš Novotný - 10 : 0. (Tímto děkujeme Novotným za chlebíčky na dalším zápase :) ) Další povedená souhra Vojty Novotného s Jirkou Dudíkem - 11 : 0. Samozřejmě se připomněl i náš nejlepší obránce - po milimetrové přihrávce od Tomáše Zemana zastavilo torpédo Rádi Adámka až síť - 12 : 0. Poté předvedl svou šikovnost a rychlé ruce Tomáš Zeman - 13 : 0. Účet třetiny uzavřel náš nejmladší hráč, který se úspěšně vrátil po zranění - přihrávka Tomáše Zemana a Matyáš Bláha vymetá levou horní pavučinu - 14 : 0.

Ve třetí třetině se stalo něco nečekaného - prohrané úvodní vhazování a najednou se staly z našich hráčů statické kuželky a korekce soupeře na 14 : 1. Nutno podotknout, že to byl gól naprosto zasloužený, slouží ke cti soupeře předvedený disciplinovaný výkon a i za tohoto nepříznivého stavu měl pořád chuť hrát a být rovnocenným soupeřem našim borcům. Klobouk dolů. Ale dál už jsme se prosazovali jen my. Bratrská spolupráce Vojty Novotného s Lukášem - 15 : 1. Další, osvědčená a fungující, kombinace Vojty Novotného a Jirky Dudíka - 16 : 1. Gólová akce na ose Vláďa Čech - Tomáš Zeman - 17 : 1. Totéž zopakováno za přibližně pět minut - 18 : 1. A účet celého zápasu uzavřeli asi minutu před koncem opět Vojta Novotný a Jirka Dudík - 19 : 1. Další chlebíčky pak už zastavil konec utkání.

Co říci závěrem. Z pohledu domácího fanouška asi fantastický zápas. Z pohledu trenéra už to tolik fantastické není - v takovém zápase si všichni chtějí dát gól, přestávají akceptovat kombinační prvky, protahují si střídání, začínají vymýšlet....

Přesto patří velký dík všem hráčům, ve většině případů plnili to co měli, spoustu z nich hra bavila a dokázali si ji užít. Na tomto místě bych rád ještě vyzdvihnul výkon našich žen a dívek, jejich speciální formace nejenže byla vyrovnaným soupeřem ale dokázala se i gólově prosadit a jejich předvedený výkon rozhodně splnil kredit reprezentantek ČR.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - HbK Kyjov 19 : 1 (5 : 0, 9 : 0, 5 : 1)

Střely: 60:12

Sestava: Outratová Petra, Šídlo Vladimír- Adámek Radek, Bláha Matyáš, Bláha Tomáš, Čech Vladimír, Dudík Jiří, Flos Milan, Holoubková Petra, Kolínková Lenka, Kralovič Jan, Lednová Nina, Novotný Lukáš, Novotný Vojtěch, Topičová Martina, Uhlířová Beatricie, Zeman