Mladší dorost zakončil základní skupinu prohrou

Mladší dorost (Luboš Novotný) - V situaci již jistého postupujícího do play-off odjížděl náš mladší dorost v sobotu 2. 5. do Českých Budějovic k poslednímu zápasu nadstavbové části.

SK Pedagog České Budějovice vs. HBC JTEKT Svítkov Stars  4 : 3 sn   (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0), střely 22:43

V sobotu jsme odjeli k poslednímu zápasu nadstavby extraligy do dalekých Budějovic. Do brány se po delší době postavila Peťa Outratová. Úvod zápasu byl z naší strany vlažný a nedůrazný. Domácí jsme přestříleli, ale všechny střely buď gólman viděl nebo jsme byli málo důrazní u branky. Až v jedenácté minutě jsme se po pěkné kombinace ujali vedení, kdy se po chytré nahrávce Vojty Novotného přesně trefil Jakub Král. Bohužel kluci vedení neudrželi a o dvě minuty později po nedůrazu před naší brankou bylo srovnáno. Úvod druhé třetiny nám vyšel mnohem lépe, když se ve třetí minutě krásně trefil Tomáš Hláváček. Pak zase přišel útlum, mnoho nepřesných nahrávek, hosté přitvrdili a dočkali se srovnání po lehkém náhozu, ale přesné teči. Než se kluci vzpamatovali přišla hrubka v rozehrávce a do kabin jsem odcházeli s jednobrankovým mankem. Do třetí třetiny kluci vlétli jako vyměnění a již ve druhé minutě srovnali na 3:3 po tvrdé střele Vojty a dorážce Jakuba Krále. To bylo ale bohužel z naší strany vše. Za nerozhodného stavu se šlo na naše oblíbené samostatné nájezdy (jak si to jinak vysvětlit, když jich hrajeme tolik), které nám nejen nepřinesly bod navíc, ale hlavně jsme přišli hned v úvodním nájezdu o strážkyni naší svatyně Peťu Outratovou. Ta sice obětavě nájezd zlikvidovala, ale při zákroku dostala kolenem do hlavy a bylo hned vidět, že je zle. Musela vystřídat a byla raději předána do služeb lékařů. Do branky se postavil po chvilce zdržení hráč z pole Honza Doležal, ale bohužel nájezdy nevychytal J Petře přejeme brzké a rychlé uzdravení.

Slovo trenéra Petra Kopečného: jezd do Budějovic byl z pohledu výkonu našich hráčů podprůměrný. Jistota play-off, ponechání starších žáků doma a mladší žák v brance soupeře udělalo svoje. Na druhou stranu je vidět, že kluci jsou již myšlenkama na sobotním utkání play-off a to i včetně realizačního týmu, který se rozšíří o energicky nabitého Martina Bláhu a nyni ladi program k vyznamnému dni.

Sestava: Outratová Petra – Doležal Jan, Modrý Ondřej (0+1), Pelikán Ondřej, Vraný Štěpán – Mikulčák Dominik, Král Jakub (2+0), Novák Richard, Novotný Vojtěch (0+2), Hlaváček Tomáš (1+0), Svoboda Kazimír, Menšík Daniel