Mladší dorost zahájil výhrou

Mladší dorost (Jiří Dudík) - V neděli 11. 9. zahájil sezónu i náš mladší dorost pod vedením nového kouče Jiřího Dudíka. Jeho pohled na vítězný zápas v České Třebové přináší tento článek.

Tak i nám, mladšímu dorostu, začala nová sezona. V neděli 11. 9. 2016 jsme zavítali na hřiště TJ Lokomotivy Česká Třebová. V minulé sezoně náš velmi obávaný soupeř, naše vzájemná bilance byla pasivní. I když jsme věděli, že nás čeká velmi těžký a kvalitní soupeř, nepřijeli jsme v poraženecké náladě.

Naše hráče jsme nabádali k soustředěnosti a zodpovědnosti už od samého začátku utkání. A to se nám vyplatilo. Už v první minutě se nám podařilo zaskočit soupeře - důrazem v útočném pásmu se prosadil Vojta Novotný. To bylo povzbudivé ale soupeř se do nás "zakousnul" a i když se šance střídaly na obou stranách, nakonec to byli hráči Lokomotivy, kterým se podařilo, před koncem první třetiny, srovnat skóre.

I druhá třetina byla bojovná a vyrovná, opět se šance tvořily na obou stranách, ale tady se vyznamenali oba gólmani, měli několik těžkých zákroků.

Do třetí třetiny jsme vstoupili aktivněji něž soupeř, což přineslo své ovoce - po ukázkové ráně se trefil Vláďa Čech - 2:1 z našeho pohledu. Za necelých pět minut přidal svou první branku v nové sezoně i jeden z nejpracovitějších hráčů našeho týmu Jára Novák a vedli jsme 3:1. Zdánlivě jasné utkání se pro nás začalo komplikovat před koncem zápasu, kdy jsme ve velmi krátkém časovém úseku měli vyloučené dva hráče a soupeř tuto výhodu, po dovolání brankáře, dokázal využít a snížil na 3:2, z našeho pohledu.

Závěr zápasu byl velmi hektický a i když se nás hráči Lokomotivy snažili zmáčknout, my jsme měli v bráně vynikajícího Radima Hnáta. Jeho fantastické zákroky přispěly k tomu, že se skore již nezměnilo, a my jsme, po dlouhé době, naplno bodovali v České Třebové.

Samozřejmě je na místě pochválit i ostatní hráče našeho týmu - bojovali jako tým, pracovali jako tým a byli tým.

TJ Lokomotiva Česká Třebová - HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 2 : 3

Počet střel na branku 18 : 18
Vyloučení 4 : 4
Využití 1 : 1

Sestava: Radim Hnát, Vláďa Šídlo - Radek Adámek, Tomáš Bláha, Vláďa Čech, Jirka Dudík, Milan Flos, Nina Lednová, Jirka Naštický, Jakub Novák, Jára Novák, Vojta Novotný, Michal Netolický, Martina Topičová