Mladší dorost vybojoval v Kyjově bod

Mladší dorost (Jiří Dudík) - V neděli 27. 11. nás čekal poslední extraligový zápas v tomto roce, byli jsme hosty HBK Kyjov.

Trochu unavení a nesoustředění, po velmi dlouhé cestě, otráveni nevlídným počasím a povrchem hřiště, jsme úplně nezachytili začátek zápasu a hned z kraje třetiny jsme dostali první gól. To nám na klidu moc nepřidalo, navíc jsme soupeři dovolili ještě dvakrát skórovat po našich chybách a tak když byl v polovině první třetiny stav 0 : 3 z našeho pohledu, sen o získání bodů dostal význačné trhliny.

Ale nevzdávali jsme se,  do přestávky jsme ještě snížili výsledek – trefil se Vojta Novotný a upravil stav na 1:3. O přestávce jsme se snažili hráče uklidnit, namotivovat. Od začátku druhé třetiny jsme zvýšili důraz a pohyb, napadali soupeře po celém hřišti a úspěch se dostavil. Jako správný kapitán se projevil Radek Adámek, který dvakrát skóroval, no a jak jinak než „bombou“ od modré. A i když pak byly šance na obou stranách, skóre už nezměnilo, po druhé třetině 3 : 3.

Ve třetí třetině to byl urputný a neúprosný boj pro nezaujatého diváka i vcelku hezká podívaná. Možnost strnout výsledek na svou stranu v podobě vstřeleného gólu měla obě mužstva. Ale nestalo se a tak jsme se dostali do nájezdů, tam už naši střelci nenašli potřebný klid a přesnou mušku a tak ten jeden rozdílový bod nakonec bral soupeř. Hráčům Kyjova gratulujeme.

Přesto musím poděkovat našim hráčům, že i za velmi nepříznivého stavu 0 : 3 se dokázali vzchopit, najít v sobě sílu a úspěšně se poprat o výsledek. Taktéž zaslouží velký dík za dosavadní část extraligové sezóny – 3. příčka v tabulce je slušný výsledek a i když jsme si přáli a v duchu pokukovali po postupové příčce, musíme uznat a respektovat kvality soupeřů. Jak už se několikrát potvrdilo, není nouze o překvapení, ať ta příjemná nebo i ta „bolestivá“.

HBK Kyjov - HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 4 : 3ss(3 : 1, 0 : 2, 0 : 0 - 1 : 0)

Střely: 21:33

Góly: Novotný Vojtěch, 2x Adámek Radek

Sestavy: Šidlo Vladimír, Adámek Radek, Flos Milan, Bláha Tomáš, Čech Vláďa, Birta Pavel, Netolický Michael, Bláha Matyáš, Illich Jakub, Novotný Vojtěch, Novotný Lukáš, Kolínková Lenka, Lednová Nina,