Mladší dorost ve FINÁLE EXTRALIGY

Mladší dorost (Petr Korbel) - Po sobotním vyřazení Plzně postoupil náš mladší dorost do finále play-off extraligy.

Po domácím vítězství 5 : 1 stačilo vyhrát jeden zápas ze dvou na půdě Plzně a mohli jsme slavit postup do finále. Z iniciativy rodičů vzešel nápad vypravit na sobotní utkání autobus, který by svezl nejenom hráče a realizační tým, ale i četné fanoušky. Autobus se podařilo bez problémů naplnit, navíc další fans dorazily vlakem nebo autem. Příznivci domácích i hostí vytvořili v hale na Košutce bouřlivou atmosféru, která si určitě nezadala se zápasy mužských A týmů.

Tým mužů v černém plzeňské v první třetině přehrával a trestal zaváhání v obraně domácích. Stav 0 : 3 v náš prospěch se zdál až příliš bezpečný a to se téměř vymstilo. Domácí pochopili, o co jde a začali bojovat jako o život. Náš tým ve zbytku zápasu spíše bránil výsledek a nerval se určitě tak, jak by si diváci i trenéři představovali. Z toho rezultovalo postupné snížení na 2 : 3. Necelou minutu před koncem zápasu už se mohlo zdát, že tlak domácích ustojíme, když se naše lavička dopustila zbytečné chyby při střídání a poslala nás do čtyřech. Soupeř toho využil, posadil brankáře a v šesti mužích v poli srovnal na 3 : 3. Šlo se do prodloužení. Plzeňští se již tolik dopředu nehnali, ale po vyrovnání v poslední minutě byli psychicky nahoře. Zřejmě nejčernější moment kariéry si ale vybral domácí brankář David Hrubý. Náš obránce Ondra Modrý dostal pokyn nahodit na bránu a střídat. Nahodil, otočil se ke střídačce - a uviděl jen obrovský výbuch nadšení mezi spoluhráči a diváky v černobílém. Jednoduchý míček cinkl o tyčku a skončil za zády domácího gólmana.

Trenér Petr Kopečný: Historické finále se nerodilo vůbec snadno. Po první třetině, kterou jsme zvládli naprosto famózně jsme našimi vlastními chybami pustili soupeře zpátky do hry. Myslím, že před finále Extraligy to byla velká škola a všichni do jednoho jsme si zažili, že v této fázi soutěže nelze podcenit a polevit ani v minutě zápasu.  Nyní se připravíme na Dobřany,  kde jako největší překážku vidím výtečného gólmana Hájka.  Všem, kteří nás přijeli do Plzně podpořit strašně moc děkuji, vážím si toho. V sobotu ve 12:00 budeme potřebovat ještě větší podporu, ale jsme odhodlání doma vybojovat výhru.

Stars za stavu 2 : 0 na zápasy postoupili do finále extraligy proti Dobřanům. Začínáme v sobotu 23. 5. ve 12.00 hodin. Doražte v maximálním počtu podpořit naše hráče, protože jde o strašně moc.

HBC Plzeň - HBC JTEKT Svítkov Stars 3 : 4 po prodloužení (0 : 3, 1 : 0, 2 : 0 - 0 : 1), střely 25 : 17

Střelci: Kubišta Dominik, Novák Richard, Zaplatílek Petr, Modrý Ondřej

Soupiska: Novotný Lukáš, Šťovíček Jiří - Doležal Jan, Modrý Ondřej, Pelikán Ondřej, Adámek Radek, Vraný Štěpán - Mikulčák Dominik, Novák Richard, Novotný Vojtěch, Zaplatílek Petr, Hlaváček Tomáš, Kubišta Dominik, Čech Vladimír, Svoboda Kazimír, Menšík Daniel, trenéři: Kopečný Petr, Bláha Martin