Mladší dorost ukázal Lokomotivě červenou

Mladší dorost (Jiří Dudík) - Neděle 16. 4., vítr, zima, teplota pod 5oC ..  Ideální počasí tak sednout si za PC a zahrát si nějakou realtime strategickou hru....

V tomto počasí jsme přivítali soupeře z České Třebové. Po nevydařeném posledním zápase, jsme si chtěli napravit reputaci a doma bodovat. Vědomi si vysokých kvalit soupeře, začali jsme ze začátku poněkud opatrně a i když jsme si vypracovali některé šance, které volaly po gólu, skončila 1. třetina 0:0.

Ve druhé třetině jsme trochu pozměnili sestavu a to se osvědčilo. Ukázková souhra na ose Tomáš Zeman - Vláďa Čech vedla ke vstřelení první, nesmírně důležité, branky - Vláďa Čech zasadil svůj gólový projektil pod víko a vedli jsme 1 : 0. Pak se šance střídaly na obou stranách ale vynikali gólmani.

Třetí třetinu jsme začali zvýšenou aktivitou ve střelbě, chtěli jsme přidat co nejdříve druhý gól, ale místy jsme "otevřeli" obranu, do které soupeř prováděl rychlé a nebezpečné útoky. Potvrdil se ale fakt, že Radim Hnát na Třebovou umí, a tak i jeho zásluhou svítila na brankovém ukazateli soupeře nula. Třebovou jsme ale dál tlačili a po závaru před její bránou, se po kombinaci celého prvního útoku prosadil Kuba Ilich - 2 : 0. To soupeře nakoplo, nevzdával se, trochu přitvrdil hru a tak musely přijít i fauly. A tak se nám dostalo dokonce dvojnásobné početní výhody. Tentokrát uspěla druhá lajna - po nezištné přihrávce od Jirky Dudíka se prosadil parádní střelou Lukáš Novotný a uzavřel tak výsledek na konečných 3 : 0.

Všem hráčům děkuji za předvedený výkon, o vítězství rozhodla bojovnost a obětavost, no a taky i tak trochu snaha vyhrát motivační sázku (před zápasem jsem hráčům slíbil, že pokud vyhrají, tak další domácí zápas budu vést v havajském oblečku)

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - TJ Lokomotiva Česká Třebová 3 : 0 (0 : 0, 1 : 0, 2 : 0)

Střely: 33 : 23

Sestavy: Radim Hnát, Petra Outratová - Milan Flos, Tomáš Bláha, Marek Hemžský, Martina Topičová, Tomáš Zeman, Vláďa Čech, Kuba Ilich, Jirka Dudík, Lukáš Novotný, Honza Kralovič