Mladší dorost těsně prohrál s Lokomotivou

Mladší dorost (Martin Bláha) - Neděle 17. dubna 2016 11:00 SEČ. Ve Svítkovské JTEKT aréně je vhozena první buly dnešního utkání extraligy MD. Soupeřem našim borcům byla Lokomotiva z České Třebové.

Tomuto soupeři jsme měli co vracet, vždyť nás na začátku jarní části porazil. Bohužel ani tentokrát jsme neměli k dispozici plnou sestavu. Vojta Novotný a Jan Doležal si plnili své povinnosti v play off extraligy SD. Tomáš Zeman absolvoval hokejový turnaj, k tomu nemocný Netolický, zraněný kotník Kolínkové, a aby toho nebylo málo, měl centr druhé řady Kazimír Svoboda nehodu na kole a zranění mu nedovolila nastoupit. Abychom mohli nastoupit alespoň ve třech útočných řadách a dvou obranách, byli jsme nuceni povolat trojici mladších žáků. A tak si s Matyášem Bláhou, který je již v MD se šesti odehranými zápasy ostříleným harcovníkem, dnes svou premiéru odbyl Jakub Vojtěch a ke druhému svému utkání nastoupil Marek Hemžský.

Utkání jsme začali velice aktivně, první lajna zamkla na více než minutu soupeře v jeho obranném pásmu a svůj tlak ke konci střídání přetavila v branku, když se parádně trefil Čech. Chtěli jsme v nastaveném tempu pokračovat, ale soupeř se nenechal poslat do úzkých. První třetina byla velice vyrovnaná jak na držení míčku, tak na střelbu. V desáté minutě se nám naskytla výhoda přesilové hry, ale nedobře jsme s ní naložili. Stav po první třetině tak zůstal 1:0. V prostřední části utkání byl tvar hry téměř shodný s první periodou. Téměř přesně uprostřed utkání se po našem tlaku soupeř dostal k situaci dva na jednoho. Obránce správně hlídal osu do brány, aby nedošlo k přihrávce. Bohužel se útočník Lokomotivy dokázal do střely opřít tak, že procedil míček za Novotného záda 1:1. Prostřední perioda byla opět herně i střelecky vyrovnaná. Na tento vývoj jsme reagovali stažením hry na dvě řady. Odhodláni dobře rozehrané utkání dovést k vítěznému konci. Utkání i nadále pokračovalo v nastoleném tempu. Hrálo se ze strany na stranu. Všichni pozorně bránili, a tak se do vyložených šancí nedostával ani jeden ze soupeřů. Čekalo se na jedinou chybičku, kterou by se druhému týmu podařilo potrestat. Bohužel jsme ji v 39. minutě vytvořili my a soupeř trestal 1:2. Do konce normální hrací doby zbývalo šest minut, to je dostatek času na to, abychom poslali utkání do nájezdů. Lokomotiva ovšem přepnula na vyšší rychlostní stupeň a nechtěla nás pustit do svého pásma. Na konec se to povedlo a tak jsme dvě a půl minuty před koncem hry brali time out, odvolali jsme gólmana a v šesti se pokoušeli o srovnání stavu. Náš tlak v útočném pásmu vedl k faulu, kdy jsme měli mít výhodu přesilové hry. Pan „rozhodčí“ si však situaci vysvětlil po svém a ze situace 6 na 4 vyčaroval  pouze 5 na 4. Pokračovali jsme tak s výhodou jednoho muže v poli. Soupeř si již konec utkání pohlídal a zaslouženě bral všechny body z dnešního klání pro sebe.

HBC JTEKT Svítkov Stars vs, Lokomotiva Česká Třebová 1:2 ( 1:0, 0:1, 0:1)

Střely na branku: 23:24 (9:9, 8:9, 6:6)

Vyloučení: 1:4, přesilovky 2:0, využití 0:0, v oslabení 0:0

Slovo závěrem: Vzhledem k marodce a povinnostem některých našich borců v play off extraligy SD, jsme povolali do týmu dva nováčky z MŽ. Byli jimi Kuba Vojtěch a Marek Hemžský. Oba borci odvedli výtečnou práci a v utkání se rozhodně svými výkony neztráceli. Byl to parádní zápas plný hezkých momentů z obou stran. Bohužel krásu našeho sportu kazí lidé, kteří jako jediní dostávají za předvedený výkon zaplaceno. Jejich kvalita však mnohokrát neodpovídá ani zdaleka částkám, které za své výkony pobírají. Trenéři mládeže, kteří dělají svou práci zdarma a věnují ji neskutečné množství energie a času, podepisují etický kodex. A páni arbitři, kteří mnohdy neoplývají bůhvíjakou znalostí pravidel a to nemluvím o citu pro hru, se mohou chovat povýšeně, arogantně a svým přístupem tak dětem brát radost a dobrý pocit ze hry. Neměli bychom se konečně zamyslet nad tím, že jsme všichni na stejné lodi? Že to všichni děláme pro náš krásný sport a pro naše děti? Je mi jasné, že tato slova opět zastaví cenzura a s největší pravděpodobností se objeví pouze na mém osobním profilu, ale už mne nebaví, nechat si dokola nalhávat, jak se vše dělá skvěle a vše hlavně pro děti.

Sestava a branka STARS: Novotný Lukáš (Šidlo) – Adámek 0+1, Bláha Matyáš, Bláha Tomáš, Čech 1+0, Dudík, Flos, Hemžský, Koch, Naštický, Novák Jakub, Novák Jaroslav, Vojtěch, Tesař, Topičová