Mladší dorost tentokrát Opavě nadělil

Mladší dorost (Jiří Dudík) - V neděli 14. 5. jsme na svém hřišti přivítali SHC Opava, jednoho z nejlepších moravských celků. Počasí nám přálo a tak se dala očekávat pořádná bitva o další body do tabulky.

To se potvrdilo na 110%, už při vstupu do naší kabiny byla na hráčích vidět odhodlanost a snaha nic nepodcenit, soupeře porazit a jasně mu tak ukázat, kdo je ve Svítkově pánem.

Utkání jsme začali obezřetně, nechtíc udělat žádnou hloupou chybu, podnikali jsme ojedinělé, ale o to víc nebezpečné protiútoky. Od druhé poloviny první třetiny jsme postupně začali získávat územní převahu, měli jsme navrch ve všech důležitých činnostech. A tak jsme se ke konci třetiny dočkali tolik touženého prvního gólu v síti soupeře. Po příkladné kombinaci útočné trojky byl na jejím konci Vláďa Čech - technickou střelou do horní části branky otevírá skóre zápasu a 1 : 0.

Druhou třetinu jsme začali stejně jako první - tlakem do brány soupeře. A tak přibližně po třech minutách od zahájení zafungovala osvědčená spolupráce Vojta Novotný - Jirka Dudík a druhý jmenovaný chytrou střelou z první navyšuje na 2 : 0. Od tohoto okamžiku se situace na hřišti změnila - byli jsme všude první, prováděli úspěšné kombinace a tak jsme, jinak výbornou Opavu zahnali do úzkých a připravovali si další šance. Jednu takovou využil Tomáš Zeman - příkladná přihrávka od Vládi Čecha a šikovné ruce Tomáše Zemana posadili brankáře hostí na zadek a 3 : 0. Svou bojovnost a zarputilost na brankovišti předvedl i Honza Kralovič a uzavřel tak celkový stav po druhé třetině na 4 : 0. Od tohoto okamžiku začalo ze strany soupeře přibývat takových drobných "polofaulů", hlavně zákroky hokejkou vyvolávaly místy hodně emocí. Přesto se tato třetina dohrála bez zásadních dramat.

Třetí třetina opět připomněla naši "chronickou" nemoc. I v tomto zápase, který je již víceméně rozhodnutý, úvod třetí třetiny nás nachytal v nedbalkách. Nedůslednost, naivní bránění a dávání si předností bylo zdrojem toho, že jsme soupeři dovolili korigovat výsledek na 4 : 1. Od tohoto okamžiku soupeř ještě víc přitvrdil, na hřišti se čím dál víc začaly objevovat zdánlivě drobné potyčky a tak došlo k tomu, co již nějakou dobu viselo ve vzduchu - tvrdý zákrok soupeře u mantinelu, pošťuchování a razantní vstup Rádi Adámka do akce. Hrdinně se zastal spoluhráče a i když se jej (Radka) snažili pěstmi zastavit dva opavští hráči, zdemoloval oba - jednomu "odložil" přilbu a nebýt včasného zásahu rozhodčích, tak by druhého svlékl i z kalhot - svlečený dres mu musel samozřejmě vrátit. Po tomto incidentu následovala velmi důrazná a potřebná domluva rozhodčích oběma týmům. Poté se hra zklidnila, nicméně pořád se děly na hřišti velké věci. Za normálních podmínek běžný zákrok, tentokrát ale přísné posouzení jako nedovolené bránění (možná trochu paradox že se jej dopustil náš nejmenší hráč proti skoro o dvě hlavy většímu protihráči) nás dostalo do čtyřech. To, že umíme, v této kategorii, celkem úspěšně zvládat oslabení víme. Ale opět se projevila šikovnost a chytrost Vládi Čecha a Tomáše Zemana, kteří v rozmezí dvaceti sekund každý dal po jedné brance a definitivně tak pohřbili jakékoliv naděje soupeře na přijatelný výsledek. Poté se už zápas dohrával. Byť se soupeř přeci jen ještě snažil se zápasem něco málo udělat, třetí gól Tomáše Zemana na 7 : 1 a poslední akce na jejímž konci byl Míla Flos a 8 : 1, znamenaly, že tentokrát výjezd našich soupeřů působil tak trochu jako poznávací zájezd. Nicméně ale ani tento stav nijak nesnížil nesporné kvality soupeře a jasně nám dal najevo, že další zápas v Opavě pro naše týmy rozhodně nebude žádná procházka růžovou zahradou a vítat chlebem a solí nás tam určitě nebudou.

Všem našim hráčům bych chtěl velmi poděkovat za předvedený výkon a hlavně přístup k tomuto zápasu. Zjistili, že pokud si věří a mají chuť a zájem bojovat, mohou i tak silné celky jako je Opava, jednoznačně přehrát, vyhrát a zápas si dokonale užít. Troufnu si říct, že toto byl náš jednoznačně nejlepší zápas, pokud se týká nadstavbové části.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - SHC Opava 8 : 1 (1 : 0, 3 : 1, 4 : 0)

Střely: 39 : 11

Sestava: Radim Hnát, Vláďa Šídlo - Radek Adámek, Tomáš Bláha, Míla Flos, Jirka Dudík, Vláďa Čech, Martin Korbel, Jára Novák, Vojta Novotný, Honza Kralovič, Tomáš Zeman