Mladší dorost přivítal moravské celky

Mladší dorost (Martin Bláha) - Víkendovou dvojici zápasů proti moravsko-slezským celkům zvládli mladší dorostenci téměř na sto procent.

V sobotu od 14:00 hodin nás čekalo další utkání skupiny C extraligy MD. Sestava byla tvořena opět dorostenci, ženami a staršími žáky, kteří však již měli za sebou dvě utkání ve své kategorii proti silnému Letohradu. Ke svému prvnímu extraligovému utkání v dresu Stars nastoupila Kateřina Teplá, která se chopila úkolu strážkyně svítkovské branky a obránce Jakub Koch, který k nám přišel na hostování z Jihlavy. Kromě brankářky, pomáhaly našemu modelovi Radku Adámkovi se zkrášlením našeho týmu ještě tři dívky, Petra Holoubková, Lenka Kolínková a Veronika Lacioková.

Od začátku jsme byli aktivnějším týmem, řídili jsme hru a i na střely jsme jednoznačně vedli. Nebylo však lehké nalézt na soupeřovu urputnou obranu středního pásma nějaký fungující recept. Moc sil nás stálo vybojovat pásmo a rozjet v něm nějakou hezkou akci. Točili jsme pravidelně všechny tři útočné řady a ty parádně fungovaly. Chlapci i dívky střílely ze všech možných pozic, které jim soupeř dovolil. Verča Lacioková měla díky skvělé hře svých spoluhráčů třikrát na hokejce vedoucí branku. Bohužel se jí ani jedenkrát Poliševského překonat nepovedlo a tak byl pořád stav 0:0. V prvních dvou periodách jsme sice Malenovice přestříleli 17:4, ale ke kapitulaci jsme jejich brankáře nedonutili ani jedenkrát.

Na našich hráčích bylo vidět, že je stav nula, nula ani trochu neuspokojuje a že už snad konečně začnou dávat branky a udělají tak ten správný a jediný krok k vítězství. Zvýšili jsme svou aktivitu a když se nám nedařilo postupným přechodem, ani průnikovou přihrávkou získat útočné pásmo, zvolili jsme cestu nahazování na branku soupeře. Přineslo to ovoce. Jako první se po přihrávce Doležala prosadil Adámek 1:0, po dalších třech minutách se prosadila po krásné souhře celé první pětky Lenka Kolínková 2:0. O další tři minuty později se za vlastní brankou nadechl k sólu Koch, když jako tank projel celé hřiště a zasunul míček pod Zlínského brankáře 3:0. Konečný stav dnešního utkání stanovil po krásné přihrávce Járy Nováka Michael Netolický, když parádní střelou z první rozvlnil síť za Poliševského zády po čtvrté.

Utkání nám ukázalo, že musíme pořádně zapracovat na trénování přechodu středního pásma, pozitivem bylo, že ani jeden ze soupeřů se po celých 45 minut nedopustil ani jediného faulu a tak se hrálo bez vyloučení. To jsem v extralize MD dlouho nezažil. Kateřina Teplá ve svém prvním extraligovém utkání vychytala nulu, i to je pozitivum. Co však rozhodně není k chlubení, jest fakt, že jsme soupeře přestříleli v poměru 36:5 a z tolika pokusů jsme vstřelili pouhé čtyři branky. Bohužel jsme v utkání přišli o pravé křídlo první řady Lenku Kolínkovou, která si při jednom obratu šlápla na soupeřovu hůl a pohotovostní lékař konstatoval poškození vazů v kotníku.

HBC JTEKT Svítkov Stars vs. TJ ACS Malenovice SV   4 : 0 (0 : 0, 0 : 0, 4 : 0)

Střely na branku: 36 : 5 (7 : 1, 10 : 3, 19 : 1)

Vyloučení: 0 : 0, přesilovky 0 : 0

Sestava Stars: Kateřina Teplá (Šidlo Vladimír) - Adámek, Čech, Doležal, Dudík, Flos, Koch, Kolínková, Malinská, Lacioková, Naštický, Netolický, Novák Jaroslav, Tesař

Branky a asistence Stars: Adámek 1+0, Doležal 0+1, Koch 1+0, Netolický 1+0, Novák 0+1, Kolínková 1+0, Naštický 0+1, Čech 0+1

V neděli do naší arény zavítal o poznání silnější soupeř a to SHC Opava. V obou předchozích měření sil jsme zvítězili, avšak na Opavské půdě to nebylo úplně jednoduché. Naše sestava doznala změn. Do branky se postavil Lukáš Novotný. Vojtěch Novotný, který včera pomáhal k vítězství staršímu dorostu, byl dnes připraven odvést tu samou práci i pro MD. Kateřina Teplá, která ve včerejším utkání hájila naší branku, se tentokráte přesunula na pozici pravého křídla. A ke svému prvnímu startu v extralize MD nastoupila Beatrice Motalová. Postavili jsme tři útoky a dvě obrany a vrhli se ze zajištěné obrany do utkání.

Tempo utkání bylo nastaveno docela rychlé. V první třetině jsme měli asi více balónek pod kontrolou, ale opět jsme se málo dostávali do zakončení. Soupeř nás přestřílel 6:10. Oba brankáři však byli stoprocentní a tak se skóre nepohnulo 0:0.

Hecovali jsme své svěřence k větší střelecké aktivitě. Opavští na nás však na začátku druhé periody neskutečně vlétli. Rozjeli kolotoč přihrávek v našem obranném pásmu a využili našeho nedobrého a nedůsledného obsazování. Donutili nás k hrubé chybě a tu s přehledem potrestali 0:1. Nezbylo nám, než na předváděnou hru reagovat. Stáhli jsme hru na dvě řady a snažili se o co nejrychlejší srovnání skóre. Tentokráte jsme my byli střelecky aktivnější, ale pozorného Blažka ne a ne překonat. Po dvou třetinách byl stav příznivější pro soupeře 0:1. Na konci prostřední části hry jsme dostali možnost přesilové hry, která byla předělena přestávkou. Využít se nám ji bohužel nepodařilo.

Do poslední třetiny jsme vcházeli s touhou skórovat a pokusit se utkání otočit ve svůj prospěch. V 34. minutě se po parádní přihrávce Novotného prosadil nechytatelnou bombou Doležal a bylo vyrovnáno. Atmosféra na střídačce se díky tomu trochu odlehčila a už jsme se o výsledek utkání tolik neobávali. Po zbytek utkání se bojovalo o každý centimetr plochy. Každý se snažil skórovat a rovněž vyvarovat se chyby, aby neohrozil výsledek utkání. Třetí třetina byla více, než vyrovnaná. Šest minut před koncem utkání se soupeři ještě naskytla výhoda přesilové hry. V ní se naše čtyřka skvěle semkla v obranném valu. Jarda Novák jezdil na hrotu jako fretka. Ubránili jsme se. Do konce normální hrací doby se již nikomu skórovat nepovedlo, a tak utkání dospělo do nájezdů. Trenéry byli nominováni Doležal, Čech a Novotný. Doležal s Čechem neuspěli, Lukáš Novotný zneškodnil pokusy soupeře. Na středový bod pro vhazování se stavěl Vojta Novotný. Svůj nájezd s přehledem proměnil, Lukáš posledního opavského exekutora vychytal a tak jsme na konec byli šťastnějšími my. Po vítězství 2:1 po ss jsme brali další dva důležité body do tabulky extraligy MD.

Za konečným úspěchem, stál výtečný týmový výkon. Bravurně zvládnuté oslabení, skvělý výkon brankáře a chladnokrevné zakončení posledního nájezdu Vojty Novotného.

HBC JTEKT Svítkov Stars vs. SHC Opava  2 : 1 (0 : 0, 0 : 1, 1 : 0)

Střely na branku: 25 : 24 (6 : 10, 10 : 6, 9 : 8)

Vyloučení: 1 : 1, přesilovky: 1 : 1 využití 0 : 0, v oslabení 0 : 0

Branky a asistence Stars: Novotný Vojtěch 1+1, Doležal 0:1