Mladší dorost porazil Olomouc i doma

V neděli 20. 9. 2015 od 14:00 čekal naše borce další zápas extraligy mladšího dorostu. V tomto utkání jsme měli soupeře, kterého jsme již jednou v této sezóně porazili a to Olomoucké Gladiátory.

Do branky se letos poprvé postavila reprezentační brankářka Petra Outratová a chtěla navázat na bezchybné výkony svého kolegy Lukáše Novotného. V brance jsme měli opět hráz a tak jsme se mohli vrhnout do hry. V poli už to taková hitparáda nebyla. Kapitán Doležal byl povolán do mužského A týmu, další bek první lajny Adámek odejel s rodiči na dovolenou, Kazimír Svoboda odejel do zahraničí a Jiří Naštický plnil roli vlajkonoše na pardubické Zlaté přilbě. Tým jsme doplnili dvěma mladšími žáky a šli jsme do boje. Hrálo se ve svižném tempu a naše pětky zamykaly soupeře v jeho obranném pásmu. Střela následovala střelu a předváděli jsme pěkné rotace. V osmé minutě se parádně z levé strany uvolnil Matyáš Bláha a napřáhl ke střele. Ta se mu však svezla a míček se pro nás výhodně odrazil k Jiřímu Dudíkovi a ten se v zakončení nemýlil 1:0. Vstřelená branka nás nakopla k ještě větší aktivitě a po pětatřiceti vteřinách se síť v gladiátorské brance rozvlnila podruhé. Když po ose Novotný Vojtěch, Kolínková Lenka nádherně zakončil Vláďa Čech 2:0. Tato branka přinesla klid na naše hole a hra se uklidnila. Hecovali jsme své svěřence k další aktivitě, a varovali je před polevením ve snaze skórovat. V čase 9:54 se duo Kolínková, Čech opět nadechlo k závaru před soupeřovou brankou a po Lenčině skvělé přihrávce rozvlnil Vláďa síť za Sedlaříkovými zády podruhé 3:0. Začali jsme více vytěžovat druhou a třetí formaci a snažili se neustále soupeře přehrávat. Po většinou se nám to dařilo a když už se olomoučtí dostali na dostřel naší branky vytáhla Petra ze svého arzenálu parádní zákrok a skórovat jim nedovolila. První třetinu jsme tak vyhráli 3:0. Přestávka byla celkem v pohodě, na naší hře nebylo téměř co opravovat a tak jsme si jen vysvětlili pár chybiček povětšinou se týkajících uvolňování se do volného prostoru a zavážení přes střední pásmo.

Druhá třetina však byla pro nás trenéry zklamáním. Hráči byli ukolébáni pohodlným náskokem a přestali fungovat jako tým. Málo jsme stříleli, hodně předržovali balónky. Každý si chtěl dát branku a tak místo přihrávek lépe postavenému kamarádovi radši zvolil střelu z nesmyslné vzdálenosti, nebo úhlu. Soupeř zvýšil svou aktivitu a donutil naší obranu k chybě. Na pravé straně obrany se nechal opít rohlíkem Tomáš Bláha a ze vzniklého závaru před naší brankou se soupeři podařilo skórovat 3:1. O d té chvíle bylo olomouckých plné hřiště. Vstřelená branka je hodně nakopla a začali dost zlobit. Ke střelám je však naši obránci nepouštěli a tak jsme si již výsledek do konce prostřední periody pohlídali. Nutno podotknout, že tuto část hry jsme prohráli 0:1, když soupeři vystřelili za celou třetinu pouze jedenkrát. Slušná úspěšnost.

Do poslední části hry jsme své borce opět motivovali. Promlouvali jsme jim do duší, aby opět začali hrát naší hru. Pokud by se Gladiátorům podařilo vstřelit další branku mohlo by utkání být ještě velice dramatické a to jsme nechtěli dopustit. Chlapci a děvčata si vzali naše rady k srdci a na hřišti i střídačce byl opět jeden kompaktní a silný tým. Hned v první minutě třetí třetiny skóroval po ose Novotný Vojtěch, Čech, Jaroslav Novák 4:1. Tato branka nás uklidnila a přestali jsme se o výsledek utkání obávat. V 37. minutě nám ještě soupeř daroval přesilovou hru a tu se nám podařilo využít. Balónek chodil, tak jak má a po přihrávce Lukáše Novotného a Štěpána Vraného skórovala dnes skvěle hrající Lenka Kolínková 5:1. Toto vedení jsme si již dokázali pohlídat a tak jsme po 45 minutách slavili další letošní vítězství. Po třech kolech máme na svém kontě 9 bodů a krásné skóre 15:1.

HBC JTEKT Svítkov Stars vs. HBC Gladiators Olomouc 5 : 1 (3 : 0, 0 : 1, 2 : 0)

Střely na branku: 23 : 9 (10 : 4, 6 : 1, 7 : 4)

Vyloučení 1 : 2, přesilovky 2 : 1, využití 1 : 0

Sestava Stars: Outratová (Novotný)- Bláha Tomáš sž, Bláha Matyáš mž, Čech Vladimír, Dudík jiří sž, Flos Milan, Horáková Marie, Kolínková Lenka, Netolický Michael sž, Novák Jakub sž, Novák Jaroslav sž, Novotný Lukáš mž, Novotný Vojtěch sž, Topičová Martina, Vraný Štěpán

Branky a asistence Stars: DudíkJiří 1+0, Čech Vladimír 2+1, Novotný Jaroslav 1+0, Kolínková Lenka 1+2, Bláha Matyáš 0+1, Novotný Vojtěch 0+2, Vraný Štěpán 0+1, Novotný Lukáš 0+1

Slovo závěrem: I ve velmi ořezané sestavě jsme si s Gladiátory poradili. Hra, kromě druhé třetiny byla od všech hráčů velice dobrá a týmová. Připsali jsme si další důležité body do tabulky a vylepšili si skóre. Naše hra buly se také výrazně zlepšila. Podařilo se nám do týmu zapracovat další mladší žáky a ani jeden z nich se v utkání rozhodně neztrácel. Za což jim náleží velká pochvala. Pochvala také patří Gladiátorům, kteří i za rozhodnutého stavu chtějí neustále aktivně hrát a hrají velice čistý a pohledný hokejbal. Příští týden nás čekají dva hrací dny. Hostíme v sobotu Opavu a v neděli Malenovice. Tito soupeři již budou tvrdším oříškem, ale náš tým se nebojí nikoho. Zapracujeme v trénincích na dalším zlepšení a půjdeme hrdě srdcem a duší za hvězdu za dalšími body do tabulky Extraligy mladšího dorostu.