Mladší dorost poprvé prohrál v základní hrací době

Mladší dorost (Luboš Novotný, Petr Korbel) - V neděli 19. 10. měl tým našeho mladšího dorostu šanci nakročit do jarní části Extraligy. Pronásledovatel z Hradce Králové byl ale proti.

HBC JTEKT Svítkov Stars - HBC Hradec Králové 1988 2 : 4 (0:2, 1:0, 1:2), střely 17:21

Do nedělního zápasu s  Hradcem jsme nastoupili bez dvou zraněných hráčů základní sestavy (Vojtěch Novotný, Radek Adámek), kteří si v sobotním zápase SŽ přivodili zranění ruky. V první třetině byl soupeř jasně lepší, místy nás vůbec nepouštěl z našeho pásma a po zásluze vyhrál úvodní třetinu 0:2. Ve druhé třetině trenér promíchal sestavu a bylo to znát, kluci začali být aktivnější, více stříleli, ale většinou z rohů odkud moc gólů nepadá. Nakonec aktivita přinesla kýžený gól (Král, as. Doležal)  a snížení na 1:2. Třetí třetina přinesla vyrovnaný boj o každý metra a velké šance na obou stranách, ale střelecky se 2x prosadil Hradec vždy v přesilovkách. Dvě minuty před koncem zápasu snížil na 2:4 Vláďa Čech (as.Doležal), ale víc už kluci nedokázali.

Tabulku kvalifikační skupiny náš tým sice stále vede, ale ještě stále může skončit mimo postupová místa.

Trenér Petr Kopečný podotýká: První místo v tabulce a relativní "klid" nás všechny trochu uspal a z letargie nás pěkně probudil právě soupeř z Hradce Králové. Všude jsme byli pozdě, spolupráce vázla a štěstíčko taky moc nebylo. Z tohoto zápasu se musíme poučit všichni, včetně trenérů. Po zápase jsme si v kabině řekli pár věcí a věřím, že kluci si je vezmou k srdci. Soupeř dnes holt víc chtěl a nám se vůbec nic nedařilo. Když k tomu přičtu fakt, že se den před zápasem zranil Vojta Novotný a Radek Adámek, tak tento víkend byl hodně smolný. Neděláme z toho však tragédii, příští víkend si všichni užijeme volna a poté vyrazíme vstříc Extralize v zápase s Alfou, proti které ale budeme muset určitě předvést lepší výkon, než proti Hradci.

Sestava: Outratová Petra, Novotný Lukáš – Doležal Jan, Flos Milan, Modrý Ondřej, Vraný Štěpán – Čech Vladimír, Hlaváček Tomáš, Kolínková Lenka, Král Jakub, Novák Jaroslav, Novák Richard, Svoboda Kazimír, Škodová Eliška, Zaplatílek Petr, Naštický Jiří