Mladší dorost neporažen ani Jihlavou

Mladší dorost (Martin Bláha) - Neděle 4. 10. 2015 11:00 hodin SEČ. Přesně v tuto chvíli byla vhozena první buly dalšího utkání extraligy mladšího dorostu. Tentokráte jsme zavítali do Jihlavy, kde jsme chtěli potvrdit svou dosavadní neporazitelnost a démon v brance Stars Lukáš Novotný chtěl získat další nulu a vylepšit si tak osobní statistiky. Jak tato předsevzetí dopadla, se dočtete v následujících řádcích.

Na toto utkání jsme měli k dispozici opět tři kompletní formace, když nemocného Kubu Nováka nahradil mladší žák Lukáš Novotný a brankářku Petru Outratovou, kterou též skolila nemoc, její brankářský kolega Lukáš Novotný :-D . Ke svému prvnímu utkání po přestupu z Autoskla nastoupil Standa Tesař. Tak, jak je ve Stars zvykem, byla v každé lajně jedna dívka. Vlétli jsme na soupeře s odhodláním co nejdříve skórovat avšak povrch jihlavské arény byl jednoznačně proti. Naši borci, kteří jsou zvyklí hrát kombinační hokejbal a vytvářet kličky na malém prostoru si s hrubým povrchem absolutně nerozuměli. Balónek nám uskakoval z čepele pryč a nebyli jsme schopni přesného zakončení. Počet střel na soupeřovu branku by vypadal v zápisu jinak, vyslali jsme velké množství projektilů, ale jen málo jich končilo zásahem gólmana, nebo trefením branky. Prostě povrch nám dělal obrovské problémy. Houževnatý soupeř výtečně odolával našemu tlaku a tak první perioda skončila 0:0. Radili jsme svým svěřencům, aby naši hru co nejvíce zjednodušili, aby začali využívat průnikových přihrávek a vynechali ekvilibristiku s hokejkou a míčkem a stejně tak vynechat pokusy o střelbu příklepem. Hráči poslechli a začalo se více dařit. Ve dvacáté minutě se po parádním vysunutí Flosem prosadil mladší žák Lukáš Novotný. Zvýšili jsme otáčky a zatlačili soupeře v pásmu. Tlak postupně stoupal, chtěli jsme přidat další branku. Bohužel se nám v souboji o útočné pásmo vyfauloval Bláha na 2+2 za hrubost. Podle všeho nás měly čekat perné čtyři minuty. Nebylo tomu tak. Náš tým, když potřebuje, tak je schopný hrát velice aktivně a všechny formace točící se v dlouhém oslabení byly schopny operovat v útočném pásmu a dokonce ohrožovat soupeřovu svatyni. Oslabení jsme přežili a v zápětí se naskytla možnost přesilovky také nám. K Využití stačilo třicet vteřin, když se nám nedařilo usadit se v útočném pásmu, nadechl se k velkému sólu Vojta Novotný a parádní střelou rozvlnil síť za Pokorného zády. Do konce prostřední části se již stav neměnil. Díky bratrům Novotným jsme tak po dvou periodách vedli 2:0. To však proti houževnatému soupeři zvyklému na vlastní povrch nemuselo stačit. A taky, že ne. Ve třetí minutě poslední části hry po naší chybě soupeř udeřil a snížil na rozdíl jediné branky. Zvýšili jsme svůj tlak a pokoušeli se o vstřelení branky jistoty. Ale míčky ne a ne nás poslouchat. Na štěstí se v 37. minutě prosadila třetí pětka, když po parádní souhře doklepl míček za Pokorného záda Dudík. Soupeř nám ještě do konce hry nabídl možnost dvou přesilových her. Ty však zůstaly nevyužity a tak po 45 minutách hry byl na výsledkové tabuli stav 1:3.

SK Jihlava vs. HBC JTEKT Svítkov Stars  1 : 3 (0 : 0, 0 : 2, 1 : 1)

Střely na branku: 18:26 (5:8, 5:8, 8:10)

Vyloučení: 3:3, přesilovky: 3:3, využití: 0:1, v oslabení: 0:0

Sestava Stars: Novotný Lukáš - Bláha Tomáš, Čech Vladimír, Doležal Jan, Dudík Jiří, Flos Milan, Horáková Marie, Kolínková Lenka, Naštický Jiří, Novák Jaroslav, Novotný Lukáš, Novotný Vojtěch, Svoboda Kazimír, Topičová Martina, Tesař Stanislav, Vraný Štěpán.

Branky a asistence Stars: Novotný Lukáš 1+0, Novotný Vojtěch 1+0, Dudík Jiří 1+0, Flos Milan 0+1, Horáková Marie 0+1

Slovo závěrem: Dali jsme si před utkáním dva cíle, zvítězit a potvrdit tak před derby s Autosklem svou neporazitelnost a udržet Novotnému další čisté konto. První předsevzetí se splnit podařilo, druhé bohužel ne. Hra na hrubém Jihlavském povrchu nám vůbec nevyhovovala. Balónky se odrážely do nepředvídatelných pozic, odskakovaly nám z čepelí a střelba byla velice náročnou disciplínou. Vydřeli jsme další tři body do tabulky a udrželi neporazitelnost. Teď musíme zapomenout na nepříliš líbivou hru, kterou jsme předváděli. Potrénovat, vylepšit střelbu a vůbec komplexně se připravit na DERBY. Chválím  celý náš tým za bojovnost a dosavadní výkony a soupeře za houževnatost, cílevědomost a odhodlanost, s jakou se utkání zhostily.