Mladší dorost nedal šanci Gladiátorům

Mladší dorost (Martin Bláha) - V neděli 2. 4. v 11.00 jsme jako předskokani mnohem důležitějšího utkání, které čekalo ten den náš A tým, zkřížili hole s Olomouckými Gladiátory.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice vs. HBC Gladiators Olomouc  12 : 1 (3 : 0, 3 : 1, 6 : 0)

Střely na branku: 41:17 (14:3, 8:10, 19:4)

Vyloučení: 0:0, přesilovky: 0:0, využití 0:0, v oslabení 0:0

Gladiátoři v tomto utkání dostáli na 100% svému jménu, i když se dostavili v pouhých pěti hráčích do pole a jedním brankářem, rozhodně nehráli odevzdanou partii.

Náš tým naopak nastoupil v celých třech formacích, ze kterých jednu tvořila pouze děvčata. Do branky se postavila Petra Outratová a záda jí kryl Radim Hnát. První periodu jsme nehráli vůbec dobře. Sice jsme se napevno usadili v útočném pásmu, ale díky množství předržováných míčků a pomalému pohybu se Gladiátorům dařilo v klidu bránit. Když se jim povedlo vyhodit míček do našeho pásma a Outratová se jala rozehrát bylo pro nás složité se do pásma opět dostat jelikož Olomouc hrála velice dobře obranu středního pásma. V první třetině jsme dokázali překonat hostujícího brankáře pouze třikřát a ujali se tak vedení 3 : 0. O přestávce jsme nabádali hráče a hráčky k vyšší aktivitě, k náběhům proti balónku, křížení atd. Tak, aby se nám jednodušeji pásmo zaváželo. Místo toho, aby opravdu začali makat týmovou souhrou, pořád se uchylovali k průnikům na vlastní pěst. Velké množství z těchto nesmyslných výletů končilo na holích bránících Gladiátorů. Ti byli v prostřední části hry mnohem aktivnější, dokázali nás přestřílet a dokonce vstřelit i branku. Do poloviny utkání Outratová držela zuby, nehty nulu. Po půlce ji vystřídal Radim Hnát a naši borci ho hned nechali na holičkách a tak jeho uvítání skončilo brankou. Ve druhé třetině se nám podařilo opět prosadit pouze třikrát, a tak po dvou periodách byl výsledek na tabuli 6 : 1. Do poslední třetiny jsme hráče namotivovali uzavřenou sázkou a tak se jejich aktivita konečně zvýšila. Podařilo se jim již značně unaveným soupeřům vstřelit dalších šest branek a uzavřeli jsme tak konečný stav na 12 : 1. Za každý gól nad deset si trenéři dali ve středovém kruhu deset kliků a šlo se do sprch.

Velkou pochvalu si zaslouží srdnatí Gladiátoři. Vydržet v tom horku 45 minut bez střídání, nebyl určitě žádný med. Nevěřím, že naši borci by byli podobného kousku schopni. Klobouček dolů pánové.

Předváděná hra našeho týmu byla hrozná, nekomunikace, sólování, nelad v rozehrávce, předržování míčku atd. Místo toho, abychom soupeře udolali týmovou hrou a souhrou, snažil se každý prosadit individuálně. No, každý ne, dívky se o souhru a komunikaci snažily. Když byly ony na hřišti, celkem to i klapalo, bohužel proti Gladiátorům jim zase chyběla výška a síla.

Doufejme, že se do příštího utkání ze svých chyb poučíme a opět předvedeme líbivou hru.

Sestava STARS: Outratová / Hnát - Adámek 1+0, Bláha M. 1+0, Bláha T. 1+1, Čech 2+1, Dudík 1+1, Flos 1+0, Gregor 1+0, Hlídková, Holoubková 0+1, Kolínková 0+1, Kralovič 1+3, Malý, Novotný L. 2+0 , Topičová 1+0