Mladší dorost dobyl Opavu

Mladší dorost (Martin Bláha) - Sváteční neděle 1. 5. 2016 byla oslavou svátku práce a náš mladší dorost ten den čekala práce nelehká.

Pokud jsme ještě chtěli pomýšlet na postup do semifinálového turnaje extraligy mladšího dorostu, nezbývalo nám nic jiného než na horké půdě SHC Opava zvítězit. Odjeli jsme v téměř plné sestavě, většina marodů se stihla uzdravit a vzhledem ke konci sezóny staršího dorostu jsme měli k dispozici i Vojtu Novotného a Jana Doležala.

Utkání pro nás začalo docela dobře, získali jsme územní převahu a naši borci konečně začali střílet ze všech možných pozic. Po necelých dvou minutách se soupeř provinil proti pravidlům a nabídl nám přesilovou hru. Měli jsme na tuto situaci připravenu speciální formaci a tak jsme ji vpustili do hry. Soupeř však byl plný sil a dobrou poziční hrou narušoval naši rozehrávku přesilové hry, která tak zůstala nevyužita. Po přesilovce jsme ovšem ve svém tlaku nepolevili a v šesté minutě se po Adámkově přihrávce a následné Dudíkově střele v předbrankovém prostoru nejlépe zorientoval Tesař a pohotovou dorážkou vytesal vedení 0:1. Do konce první části hry jsme od soupeře dostali ještě dvě možnosti sehrát přesilovku. Ani jedno provinění se nám však potrestat nepodařilo a tak se stav neměnil.

Druhá perioda byla daleko více vyrovnaná. Opava začala více běhat a dostávala se i častěji na dostřel Novotného svatyně. Na štěstí pro nás byl náš gólman neomylný a i nadále svými jistými zákroky držel naše šance na vítězství. Ve 23. minutě hry se tvrdou střelou prezentoval Jarda Novák, zblokovanou střelu si za záda vlastního brankáře srazil Opavský obránce 0:2. Prostřední část hry byla vyrovnána jak územní převahou, tak střelecky. Reagovali jsme na to stažením hry na dvě formace.

Tři minuty po zahájení poslední periody se tvrdou střelou od modré čáry prezentoval náš další bek Milan Flos a jeho střelu dopravil tečí za záda Blažka Vojta Novotný 0:3. V tuto chvíli to s námi vypadalo velice dobře a zvažovali jsme znovu zapojení třetí řady. Opavští však dokázali během minuty vstřelit branku 1:3 a vztyčeným ukazováčkem nás tak varovali před polevením a podceněním konce hry. Domácí tým vstřelená branka hodně nakopla a začali zvyšovat svou útočnou aktivitu a stejně tak i napadání naší rozehrávky již od hloubi našeho obranného pásma. Opavský tlak sílil, a my jsme se dvakrát dopustili faulu. I soupeř si tak zkusil přesilovou hru. Naše obranné čtyřky však v tu chvíli vládli na hřišti neskutečnou rychlostí a silou. Několikrát se nám ve vlastním oslabení dokonce podařilo soupeře vystrašit střelou na jeho branku. Bohužel pro nás byl Blažek pozorný a tak se stav neměnil. Několikrát jsme dokonce donutili Opavské k zakázanému uvolnění. Našim hvězdám se podařilo obě oslabení bravurně ubránit a tak se stav neměnil a zůstával i nadále o dvě branky příznivější pro naše barvy. Ve dvaačtyřicáté minutě se opavským podařilo po parádním kolotoči v naší obranné třetině rozhodit obranný val Stars a pohotovou dorážkou snížit na rozdíl jediné branky. Poslední tři a půl minuty hry se dohrávali jako šachová partie. Trenéři na obou střídačkách taktizovali, seč jim síly stačily. Snažili se co nejvíce dostávat do hry své nejsilnější hráče. Snažili jsme se co nejdéle udržet balónek na svých hokejkách, aby soupeř mohl co nejméně ohrožovat naši branku. Dařilo se, ale první lajnu to stálo obrovské množství sil. Opravdu bravurní výkony v těchto těžkých chvílích předváděl Vojta Novotný. Na štěstí pro nás si ve chvíli, kdy našim borcům začaly docházet síly, bral soupeř timeout a dal nám tak možnost odpočinku a znovu poslání první řady na zteč. Naordinovali jsme úspornou metodu hry a vštěpovali jsme svým svěřencům, že není za každou cenu důležité trefit odkrytou opavskou branku, ale hlavně se nedopouštět zbytečných icingů. Dalších pár vteřinek odpočinku jsme pošetřili taktickým střídáním, kdy naši borci pouze jedněmi dvířky zmizeli na střídačce, aby v zápětí druhými opět nastoupili do hry. Opět vyhraná buly, opět míček na našich holích a tentokráte icing. Následoval náš time out. Do hry se znovu vrátila první pětka a postavila se odhodlaným šesti Opavským. Opět jsme vyhráli buly a Honza Doležal schoval míček mezi svým obrovským tělem a mantinelem a parádní hrou podél mantinelu naspořil poslední vteřinky utkání. Parádní zápas, parádní akce, parádní souboje a pro naše barvy parádní a veledůležitý výsledek 2:3.

SHC OPAVA vs. HBC JTEKT Svítkov Stars  2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Střely na branku: 28:26 (4:9, 10:11, 14:6)

Vyloučení: 4:3, přesilovky: 3:4, využití 0:0, v oslabení 0:0

Sestava Stars:  Novotný Lukáš (Šidlo) – Adámek 0+1, Bláha T., Čech, Doležal, Dudík 0+1,Flos 0+1, Naštický, Netolický, Novák Jar. 1+0, Novotný Vojtěch 1+0, Svoboda,Tesař 1+0, Vojtěch, Zeman