Mladší dorost dobyl Olomouc

Mladší dorost (Jiří Dudík) - V neděli 7. 5. jsme zavítali k dalšímu zápasu naší skupiny tentokrát do Olomouce.

Po deštivých a nevlídných dnech nás konečně čekalo přívětivé počasí, sluníčko, teplota tak akorát. Zápas jsme začali trochu opatrně, nechtěli jsme udělat žádnou hrubou chybu. Postupně jsme si vytvářeli čím dál větší tlak a to vyústilo ke vstřelení branky. Klid na naše hokejky vnesl Jirka Dudík, kterému nezištně nahrál Vojta Novotný. Když pak Vojta nahrál i svému bratrovi Lukášovi, byl stav po první třetině 2 : 0 pro nás.

I druhou třetinu jsme soupeře tlačili, chtěli jsme co nejdříve opět vstřelit branku a definitivně tak rozhodnout už v této fázi zápasu. To se povedlo, přidali jsme další tři branky a tak se střelci Vláďa Čech, Honza Kralovič a Vojta Novotný postarali o celkový stav 5 : 0 po druhé třetině.

Třetí dějství začal úspěšnou střelou Lukáš Novotný, k němu se přidal Matyáš Bláha a střelecký koncert ve třetí třetině předvedl Vojta Novotný. Jeho čtyři branky v této části (celkem pět) nesly známky střelecké pohotovosti, šikovnosti a hráčské vyzrálosti a nikoho tak nenechal na pochybách, kdo byl nejlepším hráčem celého utkání. A tak to byl právě on, kdo stanovil konečný účet zápasu 11 : 0 bráno z našeho pohledu.

Slouží ke cti i ostatních hráčů, že se nechali "nakazit" Vojtovým uměním a odehráli zápas na hodně slušné úrovni, zejména výkon našich děvčat, Lenky Kolínkové a Niny Lednové, které tentokrát odehrály zápas na obranných postech, je velkým příslibem pro další fáze soutěže.

HBC Gladiators Olomouc - HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 0 : 11 (0 : 2, 0 : 3, 0 : 6)

Střely: 11 : 38

Sestava: Radim Hnát - Bláha Matyáš, Bláha Tomáš, Čech Vladimír, Dudík Jiří, Flos Milan, Kolínková Lenka, Kralovič Jan, Lednová Nina, Novotný Lukáš, Novotný Vojta