Mladší dorost čtvrtý v extralize

Mladší dorost (Petr Korbel) - Na výborném konečném čtvrtém místě skončil náš mladší dorost ve finálovém turnaji a tím pádem i v celé extralize.

Náš tým se kvalifikoval na finálový turnaj vítězstvím v turnaji semifinálovém, který se konal v České Lípě. Ve Světlé nad Sázavou se ve dnech 10. - 12. 6. sešel s druhým týmem z Ústí nad Labem a s vítězi regionálních základních skupin z Písku, Hostivaře a Polabin.

Turnaj začal základní skupinou, kde se utkal každý s každým. Základní skupina měla určit tým, který skončí na celkovém pátém místě a nepostoupí do play-off. Tím se nakonec stalo Ústí nad Labem. Nám přálo štěstí více a po vítězstvích právě nad ním a nad Hostivaří a po porážkách s Alfou a Pískem jsme do dalších bojů postoupili. V play-off už se našemu týmu tolik nedařilo a tak jej medailová umístění těsně minula. Po loňském zlatém úspěchu a následném exodu hráčů do starší kategorie jsme věděli, že obhajoba bude přetěžká. Proto považujeme čtvrté místo mladého týmu za obrovský úspěch a klukům i děvčatům, které za náš mladší dorost během roku také nastupovala, děkujeme a blahopřejeme jim.

Zápasy Stars:

1 : 5 HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice (poměr střel 23 : 31, střelec Netolický)

3 : 2 HBC Hostivař (poměr střel 30 : 28, střelci Novotný, Naštický, Doležal)

4 : 3 Elba DDM Ústí nad Labem (počet střel 36 : 29, střelci Novotný, Flos, Čech 2x)

0 : 6 HC Švantlův Dvůr Písek (počet střel 26 : 31)

0 : 7 HC Švantlův Dvůr Písek (počet střel 21 : 27)

0 : 3 HBC Hostivař (počet střel 27 : 29)

Trenér Martin Bláha k samotné účasti na finálové turnaji uvedl: Tým se změnil hodně, řekl bych, že tak pětasedmdesát procent hráčů, kteří minulý rok vyhráli titul, odešlo do staršího dorostu. My jsme letošní sezónu hráli postavenou na šesti dorostencích a zbytek byl doplněný staršími žáky, dvěma mladšími žáky a v sestavě jsme točili ještě asi osm dívek. Tudíž sezóna nám už v tuto chvíli vyšla na maximum a už tohle je pro nás obrovské překvapení, že jsme se s takto poskládaným týmem dostali až do finálového turnaje. A k průběhu turnaje dodává: Vzhledem k nesmyslnému rozpisu turnaje, šest utkání 3x15 ve třech dnech, a ještě k tomu, že utkání o třetí místo začínalo 30 minut po skončení semifinále, jsme lepší výsledek ani předvést nemohli. Všichni hráči se vydali z posledních zbytků sil. Hraničilo to již i s možností zbytečného svalového zranění. Přesto se však hráči pokusili se ztraceným utkáním, které jsme po dvou třetinách prohrávali 3:0, když všechny chyby opravdu pramenily z obrovské únavy, něco udělat. Posledních pět minut jsme odehráli v power play. Sice jsme v ní nevstřelili branku, ale zároveň ani neinkasovali, což si myslím je super. Na konec naše snažení vyneslo čtvrtou příčku, což si myslím není vzhledem k ročníkovému složení našeho týmu žádná ostuda. Jsem na náš tým velice pyšný a hrdý.