Mladší dorost čepoval zlínským čistou desítku

Mladší dorost (Jiří Dudík) - V neděli 18. 9. krátce před polednem jsme přivítali na našem hřišti hráče HBC Malenovice.

Je to soupeř, který se vyznačuje důraznou hrou, a i když k němu máme respekt, přesto se nám povedlo v minulosti v každém zápasu bodovat. Měli jsme trochu obavy na začátku utkání neboť naše řady posílili borci ze sousedních klubů v Hradci Králové a Chlumci a možnost sehrát se při plném zápasovém režimu byla jen na jednom přípravném zápase.

Tyto obavy se ale záhy ukázaly jako liché. Kluci velice rychle zapadli do kolektivu a jejich velmi kvalitní výkon se brzy projevil i na hřišti. Všichni hráči si vzali k srdci naše nabádání k důslednosti a aktivitě už od samého začátku utkání. A byly to právě "posily", které hned při svém prvním střídání otevřely skore. Po hezké kombinační akci a důrazu v útočné třetině se trefil David Bartoš - 1:0. Hráči se uklidnili, ale i když občas byla znát menší nervozita (první zápas před početným domácím publikem a hlavně snaha neudělat chybu). S přibývajícím časem přibývaly i góly do soupeřovy sítě a tak i klid a jistota měla stoupající tendenci a hlavně předvedená hra a výkon bavil diváky. Postupně se trefili Honza Kralovič, Martin Rakovský a opět David Bartoš.

Bylo vidět, že kluci z Hradce a Chlumce jsou opravdoví "pomocníci" obstarali první čtyři branky. A na mě navázali  i "domácí odchovanci". Důrazné sledování míčku se vyplatilo Jirkovi Dudíkovi - 5:0. Tak skončila první třetina

Druhá třetina začala opět naším tlakem do soupeřovy brány a tak se postupně trefili Milan Flos, Vláďa Čech a 2x Vojta Novotný. Skore - 9:0. A mohlo být i vyšší ale tady je na místě ocenit výkon brankáře hostí - i přes obdržené goly byl velkou oporou svého mužstva a počet zneškodněných střel byl daleko, daleko větší než množství obdržených golů.

Nemohu samozřejmě opomenout i výkon našeho gólmana - Vládi Šídla. I když na něj nešlo tolik střel musel být neustále v pohotovosti a zejména zákroky lapačkou patřily k výstavním.

Třetí třetina se už dohrávala a ve vzduchu tak trochu viselo napětí z toho kdo dá ten desátý gól. A povedlo se to nakonec nejmladšímu hráči utkání - Matyáši Bláhovi. Gól na 10:0 byl výsledkem jeho poctivé práce v zápase.

I když skore může vyvolávat dojem, že se jednalo o klidný a pohodový zápas, soupeř měl v určitých fázích zápasu svou kvalitu. U našich hráčů je ale potřeba vyzdvihnout poctivý výkon, zodpovědný přístup a snahu hrát pro tým.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - HBC Malenovice 10 : 0 (5 : 0, 4 : 0, 1 : 0)

Sestava: Šidlo Vladimír, Šťovíček Jiří - Adámek Radek, Flos Milan,  Bláha Tomáš, Čech Vladimír, Novotný Vojtěch, Lednová Nina, Dudík Jiří, Novák Jára, Topičová Martina, Kralovič Jan, Batoš David, Rakovský Martin, Zeman Viktor.

Branky: David Bartoš 1:0, Honza Kralovič 2:0, Martin Rakovský 3:0, David Bartoš 4:0, Jirka Dudík 5:0, Milan Flos 6:0, Vláďa Čech 7:0,  Vojta Novotný 8:0, 9:0,  Matyáš Bláha 10:0