Mistr České republiky dvakrát poražen

Starší žáci (Martin Bulva) - Soutěž starších žáků se nezastavila ani o minulém víkendu. Po dvou odehraných kolech jsme v sobotu 5. 10. zajížděli k papírově nejtěžšímu soupeři do Poličky, kde hrají své domácí utkání 1. HBC Svitavy.

Na zápas jsme kluky důrazně upozorňovali, aby se maximálně snažili a soustředili na svůj výkon. V první třetině jsme umožnili soupeři vystřelit jen jednou na branku Lukáše Synka a sami zasypali 10 střelami brankáře domácích. První branku vstřelil Doležal po několika odrazech hráčů stojících před brankou domácích. Druhý gól se podařilo vstřelit obrozenému střelci Mikymu Cejpkovi, který střelou po krásné nahrávce Jary Nováka skoroval do poloprázdné branky. Další dvě třetiny byly velmi podobné jako první a postupně se do zápisu v kolonce střelců zapsali Strouhal 2x, Novák, Vraný, Novotný. Obzvlášt‘ střela Vraného byla velmi povedená, po nahrávce Strouhala vymetl šibenici domácího brankáře. Výborný zápas odehrál Miky Cejpek, který bojoval po celém hřišti, ale i ostatní se snažili podat výborný výkon. Poměr střel 6:32 byl zasloužený.

1. HBC Svitavy 0 : 7 TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice

Branky: Strouhal 2x, Doležal, Novotný, Novák, Cejpek, Vraný

Třetiny (0:4, 0:2, 0:1)

Poměr střel: 6:32

Vyloučení: 3:3

Hráč zápasu: 1. Cejpek, 2. Novák, 3. Vraný

Hodnocení: Kluci mě mile překvapili, jak k zápasu přistoupili. Nečekal jsem tak snadný průběh zápasu o čemž hovoří poměr střel. Dobře zachytal Lukáš Synek, i když moc práce neměl. Pochválil bych dvojici rozhodčích Vajda-Málek. Oba se prezentovali jistým dojmem a přehledem. Většinou se týmy vyjadřuji negativně, když se cítí být poškozeni. Když se zápas povede tak se nic neřekne, já bych rád udělal vyjímku a oběma rozhodčím poděkoval za profesionální výkon.

Po půlhodinové pauze jsme sehráli druhý zápas opět s týmem 1. HBC Svitavy. Zejména v úvodní části jsme se nemohli gólově prosadit i přes velký počet střel. První třetina se odehrála bez branek. Druhá třetina byla velmi podobná, ale již s góly. Soupeř zde odehrál asi nejlepší třetinu obou zápasů. Naši hráči se báli něco vymyslet. Proto jsme se rozhodli stáhnout hru na dvě lajny, abychom kluky dostaly do tempa. Ve druhé třetině se nám přes vyrovnaný průběh podařilo skórovat, kdy první gól vstřelil Naštický. Další goly přidaly Strouhal, Novák 2x, Doležal 2x. V poslední třetině jsme se opět vrátili k naší hře a soupeř již rezignoval na výsledek. Přidali jsme 4 góly a zápas v poklidu dohráli.

1. HBC Svitavy 0 : 6 TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice

Branky: Doležal 2x, Novák 2, Strouhal, Naštický

Třetiny: (0:0, 0:2, 0:4)

Poměr střel: 12:27

Vyloučení: 1:0

Hráč zápasu: 1. Novák 2. Doležal 3. Novotný L.

Hodnocení: Mám radost, že z Poličky vezeme všechny body, které v konečném účtování mohou být velmi důležité. Sice se nyní průběžně pohybujeme na první pozici, ale sezona je teprve v počátku. Soutěž je dlouhá, vše se bude lámat na jaře, kdy některé týmy doznají změn.

Favoritem soutěže jsou stále Svitavy, Alfa a nesmí se zapomenout na Českou Třebovou. Všechny týmy se prezentují slušnými výkony, včetně Sršňů. Nyní nás čeká favorit z Alfy, rozhodně nebudeme chtít dát svoji kůži zadarmo. Jejich tým prošel obměnou jako ten náš, mají nové trenéry a nové hráče.

Věřím, že derby nabídne zajímavou podívanou, loňský rok jsme s Alfou uhráli jen jeden bod a snad nastal čas na změnu:o).