Mikropřípravky mají za sebou Trojpohár

Mikropřípravka (Petr Korbel) - Třídílný seriál turnajů s názvem "Trojpohár" byl ukončen v pátek 15. 11. v Heřmanově Městci.

Seriál turnajů byl určen kategorii tzv. mikropřípravky, což jsou minipřípravkoví hráči ročníků 2006 a mladších. Zápasy této kategorie probíhají ve formátu minihokejbal 3+0 na malé branky. Cílem turnajů zejména umožnit takto malým dětem odehrání jejich prvních meziklubových zápasů, dodat jim tím první herní návyky a smysl pro další trénink. Stejně jako v loňském roce se trojice turnajů, z nichž první byl odehrán ve Svítkově a zbylé dva v Heřmanově Městci, zúčastnily týmy z obou pořádajících klubů přičemž počet přihlášených týmů v jednotlivých turnajích kolísal podle počtu zúčastněných dětí. Výsledkově byly turnaje víceméně vyrovnané, každý hráč poznal radost z vítězství i hořkost porážky. V žádném z turnajů a ani celkově nebylo vyhlašováno konečné pořadí, protože to skutečně u takto starých dětí není podstatné, ale každý hráč byl na závěr odměněn medailí a klub malým pohárem. Jsme velmi rádi, že komise mládeže regionu podobné akce pořádá, a jsme vděčni Ježkům z Heřmanova Městce, že s námi do toho jdou.

Pár slov k celému seriálu nám zaslal trenér minipřípravek Michal Pospíšil: Všechny děti, které se turnajů zúčastnily, jsou v mých očích výtězi. Hrály, na co jim síly a dovednosti stačily, a zápas od zápasu bylo vždy vidět malé zlepšení. Jsem rád, že na chvilku zapomněli na počítač a pohodlí domova a šly s kamarády sportovat. Děkujeme rodičům, že nám děti na treninky vodí, že s námi jezdi na turnaje a i jinak je v tomto sportu podporují. Kluci hrajete si a o tom to je. Děkujeme.