MD Svítkov Stars vs. SK Toptrans Jihlava

Mladší dorost (Martin Bláha) - V neděli 27. 10. 2013 jsme se vydali na Vysočinu bojovat o další body do tabulky kvalifikační skupiny východ o extraligu mladšího dorostu.

Bylo to již druhé vzájemné měření sil, to první jsme zvládli lépe my a získali jsme po výsledku 1:0 plný bodový zisk. S tímto cílem jsme do Jihlavy odjížděli i tentokrát. Byli jsme dobře připraveni jak herně, tak i psychicky. Chtěli jsme svou dobrou hrou soupeře zatlačovat v jeho obranné třetině a postupným tlakem se snažit dosáhnout vstřelení branky. Věděli jsme dobře, že si musíme dát velký pozor na hráče číslo 23 Filipa Emmera. On je schopen rozhodovat utkání téměř sám. Měli jsme na jeho formaci připravenu silnou pětku, která dobře plnila své úkoly.

Vlétli jsme na soupeře plnou parou a ve třetí minutě to slavilo úspěch, když se po střele Bělouška k odraženému míčku dostal Modrý a pohotovou dorážkou rozjásal naší střídačku 0:1. Hrálo se nahoru dolů, s naší mírnou optickou převahou. Ovšem našim střelám chyběla razance a moment překvapení. Naopak soupeř vysílal na naší branku velmi nebezpečné střely, které však Petra Outratová výtečně kryla. Konečně jsme také vyhrávali vhazování a mohli si tak v útočné třetině vyvíjet tlak. Soupeř se z našeho tlaku dostával jen sporadicky, ale když se mu to povedlo, byl velice nebezpečný. V 10. minutě se dokázal prosadit Jihlavský Peschout a srovnat stav na 1:1. Uklidňovali jsme naše borce a burcovali je k tomu, aby ještě více zabrali a snažili se vstřelit gól do šatny. Opak byl však pravdou tím, kdo tento gól inkasoval, jsme byli my necelou minutu do konce první třetiny se opět prosadil Peschout 2:1.

O přestávce trenér rozebral drobné chybky, kterých jsme se dopouštěli a říkali jsme si, že zabereme a vrátíme opět vedení na svou stranu. Soupeř poučen z nezdarů při vhazování se ze svých chyb poučil a začal naše buly blokovat. Naši centři se s touto novou situací těžko vyrovnávali a hra buly přestávala být naší velkou výhodou. V 17 minutě soupeř znovu udeřil, když se po hezké souhře dokázal prosadit Římal 3:1. Na naší střídačce začala opět panovat známá poraženecká nálada. Burcovali jsme svůj tým, seč to jen šlo. V 19. minutě jsme měli výhodu přesilové hry. Tuto výhodu jsme však nevyužili správně. Naši borci se nechali vyhnat z pásma a museli o míček bojovat pod vlastní modrou čarou. Snaha zdvojit hráče soupeře a odebrat mu balónek skončila z naší strany obrovskou chybou a to dvojím faulem za krosček byl vyloučen Běloušek a následně za hrubost Modrý. A tak z výhody jednoho muže v poli byla naopak nevýhoda. Pokračovalo se 4 proti 3. Naše trojice se snažila, co ji síly stačily, ale bohužel to bylo málo. Jihlava dokázala opět skórovat. Tentokráte se z po za branky prosadil Jan Jiskra a zvýšil vedení svého týmu na 4:1. Střídačka opět posmutněla, hecovali jsme je k maximálním výkonům. Jihlavě stačila polovička utkání ke vstřelení čtyř branek. Tak proč by druhá půle neměla stačit nám k tomu samému výkonu. Bohužel naše střelba byla bezzubá, povětšinou to byla slabá nahození, která však neměl kdo dorážet. Opět chyběl moment překvapení a střelba na clonu, nebo z po za obránce. Takové střely nemohly brankáře, jakým je Filip Koch ani v nejmenším překvapit, natož ohrozit.

Po dvou třetinách jsme prohrávali 4:1. Chlapci byli skleslí a bylo těžké je opět přivézt k životu. Podařilo se, ale soupeř je velmi zkušený. V poslední periodě jsme hráli odhodlaně a Jihlavě začali docházet síly. Uchylovala se tak k faulům. Naši borci naopak hráli velmi disciplinovaně bez faulů a tak se nám hned třikrát nabídla výhoda přesilové hry. Soupeř ovšem velice zlepšil svou hru buly a tak jsme se jen horko těžko usazovali v jeho obranném pásmu. Ani jedna přesilovka se nám nepodařila využít a tak jsme po 45 minutách hry odcházeli opět poraženi tentokráte 4:1.

SK Toptrans Jihlava vs. TJ Paramo Svítkov Stars 4 : 1 (2:1, 2:0, 0:0)

Střely na branku 25:25 (8:9, 9:8, 8:8)

Vyloučení: 6:4, přesilovky 4:6, využití 1:0, v oslabení 0:0

Slovo závěrem: Byli jsme v tomto utkání jednoznačně lepším týmem, měli jsme více ze hry, celkem jsme konečně ovládali i hru buly. Oslabení jsme zvládali skvěle. Přesilové hry však byly naší velkou slabinou. Dokázali jsme sice perfektně pohlídat Emmera, bohužel pro nás ho však byli schopni zastoupit ostatní jeho spoluhráči a tak i když se on neprosadil, slavila vítězství Jihlava. Příští týden nás čeká rozhodující duel s Hradcem Králové. Pokud si opět dovolíme ten „luxus“ prohrát, vystavíme sami sobě stopku v postupu do jarní extraligy mladšího dorostu. Doufám, že se to nestane. Že náš tým je natolik silný, aby dokázal v tomto utkání zvítězit a naději na postup si nadále udržet. Vyzývám tímto všechny fanoušky Svítkova, přijďte nás prosím podpořit v neděli 3.11.2013 od 17:00 hodin na náš stadion u Myší díry a pomoci nám tak v našem snažení. Budeme to hodně potřebovat.