Lukáš Synek - brankář mnoha masek

Starší žáci (Martin Bulva) - Ptáte co za volovinu obsahuje nadpis dnešního reportu ze zápasu starších žáků? Vše se dozvíte v dnešním článku ze zápasů Svítkova proti průběžnému druhému celku tabulky, kterým je 1. HBC Svitavy. Svitavy ale mají odehrány dva zápasy navíc.

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice 3 : 2sn 1. HBC Svitavy

Třetiny: 0:0, 1:0, 1:2, vyloučení: 0:0, střely: 20:14, branky: Novotný, Kubišta, Modrý

Celý týden jsme se zodpovědně připravovali na jeden z nejdůležitějších zápasů letošní sezony. Jedině výhry z obou zápasů by nás držely v teoretické naději na další zápasy mimo naší skupinu regionu.

Již během rozcvičky, po jedné z povedených střel našich hráčů, upadl košík z helmy domácího brankáře Synka. Přes veškeré úsilí kouče domácích brankářů Ondřeje Almašiho se podařilo helmu zprovoznit jen provizorně. S nabídkou náhradní masky přispěchal domácí sniper Honza Strouhal, který nám od svého bratra brankáře, zapůjčil jeho hokejovou masku.

První třetina se nesla v opatrném duchu z obou stran, nikdo nechtěl udělat chybu. Důležitost zápasu byla cítit s každou odehranou minutou.

V druhé třetině jsme se osmělili a začali se více tlačit do zakončení ve snaze ohrozit branku hostí. Ze sedmi střel se nám podařilo vstřelit jen jednu branku, kdy svoji dorážkou u branky zaznamenal první gol utkání mladší žák Vojta Novotný. Za to bych mu odpustil, že fandí Spartě:o).

Ve třetí třetině nám opět vyšel úvod utkání kdy se střelecky prosadil po krásné nahrávce Kuby Krále, Dominik Kubišta. Bohužel pak jakoby přišlo sebeuspokojení a soupeř vycítil šanci na výsledek a dvěma goly po našich chybách v obraně vyrovnal stav, po základní hrací době na 2:2.

Nájezdy nám letos moc nešli, tak jsme nechali jet hráče, kteří si věřili. Pár drobných pokynů dostal i brankář Synek. Prvním našim exekutorem byl Honza Strouhal, který svou bekendovou kličku procpal za záda hostujícího brankáře. Další nájezd, který však byl neúspěšný si připsal na svůj účet Ríša Novák. Bohužel soupeř z posledního možného nájezdu prostřelil k tyči domácího Synka. V tom už jsme všichni začali vzpomínat na poslední sérii ze Svitav. Naším specialistou na penalty se začíná stávat Ondra Modrý, který neskutečnou střelou, která zvukově ochromila většinu fanoušků, prostřelil brankáře. Konečně se nám podařilo penalty zvládnout. Výborný výkon podal brankář Lukáš Synek a celý tým pečlivou obranu.

Hodnocení: Zápas jsme rozehráli velmi pozorně s přibývajícím časem jsme přidali i branky. Pouze nás může mrzet, že jsme promarnili dvoubrankový náskok. Zápas jsme si vyhrát zasloužili, proto nám někdo nahoře při nájezdech nadělil další bod navíc. Dále kladně hodnotím, že se celý zápas odehrál bez vyloučení, neskutečná věc - oba týmy chtěly hrát.

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice 3 : 0 1. HBC Svitavy

Třetiny: 1:0, 2:0, 0:0, vyloučení: 2:1, střely: 23:16, branky: Kubišta, Král, Kubišta

Nechci, aby to znělo příliš sebevědomě, ale na druhý zápas jsme si hodně věřili. Základem však musela být tvrdá práce a přesná důsledná hra jako v prvním zápase, bez zbytečných chyb v obraně. Opět zahrála gólově první lajna ve složení Král-Kubišta-Novotný, ale je potřeba pochválit všechny hráče od brankáře, který podal dobrý výkon, po obránce. Dnes to byl kolektivní výkon. Tři body z druhého zápasu nám velmi pomohly. Nyní se již musíme věnovat dalším zápasům, které budou neméně důležité.

Hodnocení: Výborný zápas odehrál celý tým a každý jednotlivec se svým dílem přičinil o celkový výsledek. Slečně v týmu hostí bych chtěl popřát brzké uzdravení. Došlo tam zřejmě k nějakému vymknutému kotníku při obratu. Doufám, že to není nic vážného. Brankář Synek podal v obou zápasech nadprůměrný výkon, a nulu si zasloužil. Měl by svým spoluhráčům upéct dort.:o) Konec srandy……sezona ještě není u konce.