Lokomotiva Svítkovem jen projela

Starší žáci (Martin Bláha) - Obsáhlý komentář s pera Martina Bláhy popisuje neúspěch starších žáků v zápasech proti českotřebovské Lokomotivě.

Sobota 8. 11. 2014 10:00 hodin SEČ. Byla vhozena první buly utkání MČR SŽ mezi našimi Stars a soupeřem z České Třebové. Lokomotiva je opět soupeř z nejsilnějších, což je vzhledem ke složení našeho týmu v letošní sezóně téměř každý. Lokomotiva přijela v devíti hráčích do pole. My měli k dispozici dvě kompletní formace. Stejně, jako proti Poličce jsme do prvního utkání nominovali převážně hráče, kteří do této kategorie věkově patří. Nastolili jsme stejnou taktiku, jako minulý týden. Hrát obrannou hru středního pásma a narušovat tak soupeřům jejich rozehrávku. Pozorně jsme plnili své úkoly a měli jsme i střelecky navrch. Avšak všechny naše pokusy skončili na pozorném gólmanovi Lokomotivy. První perioda tak skončila 0:0. A tak bylo stále o co hrát. Oba týmy hrály disciplinovaně a bez vyloučeních a bylo se opravdu na co koukat. Mezi 1.5 a 17. minutou hry jsme bohužel vytvořili několik osobních prohřešků v nedůsledné obraně v předbrankovém prostoru a soupeř, který nás svou skvělou hrou k těmto chybám přinutil, je dokázal potrestat. Všechny chyby byly jako přes kopírák. Bránící hráč hraje před brankou místo hokejky tělo a soupeř pohodlně skóruje. Po těchto chybách jsme prohrávali již 0:3. Do poslední části jsme se snažili své borce nabudit a přesvědčit je ke zlepšení jejich hry. Snažili se a přineslo to ovoce. Po důrazné hře před brankou se nám podařilo Novotným snížit na 1:3. Ale soupeř je zkušený a věděl, že vedení 3:1 si nemůže jen pohodlně hlídat a tak i nadále hrál útočnou hru. Přineslo to další dvě branky v naší síti 1:5. Nutno podotknout, že postavou nejmenší hráč Lokomotivy Martin Valíček byl nejmenší opravdu pouze postavou. Jeho bravurní hra v útočném pásmu nadělala našim bekům nemalé problémy a nechybělo mnoho a mohl i skórovat. Minutu a šest vteřin před koncem utkání jsme vzali time out a pokusili se ještě kosmeticky výsledek zápasu upravit. Naše power play se nám tentokráte vůbec nevydařila a soupeř dokázal gólem do prázdné branky zpečetit stav na 1:6 ve svůj prospěch.

HBC JTEKT SVÍTKOV STARS vs. TL LOKOMOTIVA ČESKÁ TŘEBOVÁ 1:6 (0:0, 0:3, 1:3)

Střely na branku 22:17 (10:6, 5:6, 7:5)

Vyloučení: 0:0, přesilovky 0:0, využití 0:0, v oslabení 0:0

Sestava Stars: Šidlo - Adámek, Bláha T., Čech, Dudík, Flos, Korbel, Láník, Naštický, Novák Jar., Novák Jak., Novotný L.

Branka Stars: Novotný Lukáš

Ve 12:45 nastoupili oba soupeři ke svému druhému dnešnímu vystoupení. Měli jsme k dispozici tří útočné formace a dvě obrany. Posílili nás totiž naši přípravkáři hrající za MŽ. Ordinovali jsme našim hráčům, aby vzhledem k naší početní převaze obsazovali soupeřovi hráče po celém hřišti a nedovolovali jim tak postupnou rozehrávku. Aby na soupeře vyvíjeli neustálý tlak a snažili se tak připravit ho o co nejvíce sil. Paradoxně z našich hráčů měli nejvíce ze hry právě přípravkáři. Dokázali pro první lajnu vybojovávat pásmo a dostali se i k několika střelám. V páté minutě jsme bohužel inkasovali a soupeř šel opět do vedení 0:1. První třetina byla z naší strany opět dobrá. Prohrávat po ní se silným soupeřem, jakým Lokomotiva bezesporu je pouze 1:0 je super výsledek. Druhá třetina však patřila Třebové. Jejich hráči byli lepší ve většině herních dovedností, v 18 minutě si dvěma slepenými góly zajistili vedení o tři branky 0:3. Do konce prostřední části dokázali skórovat ještě jedenkrát a o utkání bylo prakticky rozhodnuto 0:4. Nechtěli jsme svou kůži dát zadarmo a tak jsme do posledních 12 minut poslali opět pouze dvě formace. Třebové však stačilo pouhých 12 vteřin ke vstřelení další branky 0:5. Bohužel našim hráčům začali docházet psychické síly. Jak už to tak bývá, z přemíry snahy kazili i ty nejjednodušší přihrávky chyběl nám důraz, drive a chuť jít za gólem. Naopak soupeř vědom si svého pohodlného vedení hrál s lehkostí a přehledem a dařilo se mu vše, na co sáhl. Ke konci 32 minuty jsme Lokomotivě nabídli možnost přesilové hry. Ta se nám podařila ubránit a to nám opět nalilo trochu sil do žil. Třebová si potom skvěle pohlídala konec zápasu a k power play nás tentokráte vůbec nepustila. Martin Valíček, který hrál v obou utkáních velice líbivý hokejbal, zakončil své snažení vstřelenou brankou 0:6. A v poslední minutě hry zarazili českotřebovští poslední hřebíček do naší rakve a deklasovali náš tým v poměru 0:7.

HBC JTEKT SVÍTKOV STARS vs. TL LOKOMOTIVA ČESKÁ TŘEBOVÁ 0:7 (0:1, 0:3, 0:3)

Střely na branku 16:23 (6:7, 4:9, 6:7)

Vyloučení: 1:0, přesilovky 0:1, využití 0:0, v oslabení 0:0

Sestava Stars: Choutka - Adámek, Bláha T., Bláha M.,  Čech, Dudík, Drbal,  Flos, Korbel, Láník, Naštický, Novák Jar., Novák Jak., Novotný L.

Slovo závěrem: Hrál se rozhodně hezký a líbivý hokejbal. První třetiny se hrály nahoru, dolů. Poté však přebírala iniciativu Třebová a nutila svou výtečnou hrou naše hráče k osobním obranným chybám, které dokázala brankami trestat. Hrálo se čistě, pouze s jediným vyloučením. Jak jsem již avizoval výše, byl z mého pohledu asi nejlepším hráčem na hřišti českotřebovský Valíček, který svým přehledem a výtečnou hrou motal hlavy naším o dvě hlavy vyšším bekům.