Lokomotiva odjela se třemi body

A tým (Petr Šatara) - V neděli 3. 11. podlehl náš A tým v domácím utkání českotřebovské Lokomotivě.

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice - TJ Lokomotiva Česká Třebová 0 : 3

První okamžiky zápasu byly vyrovnané, ale tuto rovnováhu za krátko narušilo oslabení domácího týmu. Soupeř zahrál přesilovou hru dobře, ale zákroky Matrky udržely bezbrankový stav. I rovnovážném počtu měla více ze hry Česká Třebová, ale branku Svítkova obléhala neúspěšně. Největší šanci domácích si vytvořil agilní Zelinka, ale jeho střela ze strany se otřela o břevno. Sedmnáct vteřin před uplynutím první třetiny se dočkali domácí přesilové hry, stihli si vypracovat střeleckou příležitost, ale bez gólového efektu.

Do druhé třetiny vstoupili svítkovští v početní převaze, ale tu nesehráli vůbec dobře. Od červené čáry vyhodil míček hostující útočník až k Matrkovi, kterému ve snaze rozehrát sklouzl po hokejce a klouzal se do branky, kdy se přes dva obránce trefil prázdnou branku třebovský Vostrčil - 0:1. Svítkovští přidali na tempu, chodili odvážně do osobních soubojů, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. Ke konci třetiny mohlo být domácím ještě hůř, v přesilové hře utekl Vostrčil a byl faulován, rozhodčí nařídil trestné střílení. Tento souboj vyzněl lépe pro Matrku.

Poslední dějství slibovalo zajímavou podívanou a bylo to tak. Domácím se zanedlouho naskytla výhoda přesilové hry, kde si připravili šanci, jenže za minutu byli vyloučeni současně dva domácí  hráči a z přesilové hry "vykouzlili" oslabení. Domácí odolávali chvílemi drtivému tlaku Třebové, ale vteřinu před návratem obou vyloučených se prosadil střelou do odkryté branky Deml - 0:2. Svítkov se nevzdával a dřel v každém střídání, ale stále bez gólového efektu. Při svém útočném snažení si vybojoval přesilovou hru, ale hostující brankář Šmíd veškeré šance pochytal. Po skončení přesilové hry následovala minutová pasáž v plném počtu hráčů, ale tu narušil vyloučením Radek Cinko. Že svítkovští neskládají zbraně potvrdila strkanice před Matrkovou brankou, kdy byli současně vyloučeni Nekola s Hudcem. Svítkovský trenér se odhodlal ke hře bez brankáře, ale ve hře pět na pět utekl Vostrčil  a střelou do prázdné branky pečetil stav zápasu - 0:3.

Robert Koch (trenér): Zápas proti Třebové byl z mého pohledu odehrán v rámci možností dobře. Na hráčích byla vidět snaha bojovat a to se mi velmi líbilo. Bohužel jsme nebyli efektivní před brankou soupeře. Chybí nám větší snaha dát gol. Hráči si musí uvědomit, že je na každém z nich, aby branku dali a zápas otočili ve svůj prospěch. Poprvé za nás hrála posila z Hradce Pepa Krejčík a vedl si i po zranění velmi dobře. Na zápas s Poličkou přivítáme další posilu z extraligového Hradce. Všichni věříme v body, které potřebujeme před cestou do Opavy.

Střely na branku: 27:31       Vyloučení: 8:5           Využití přesilových her: 0:1

Sestava: Matrka Tomáš (Mroviec Jan) - Nekola Martin, Pitthard Martin, Svatuška Jan, Šatara Petr, Hlavsa Martin (C), Šováň Pavel - Černický David, Hackenberg Tomáš, Krejčík Josef, Cinko Martin, Cinko Radek, Jirsa Tomáš, Cempírek Jiří, Mifek Milan, Zelinka Tadeáš