Lokomotiva lídra nezastavila

Starší žáci (Martin Bulva) - Sezóna nezastavitelně běží do svého finiše a dalším soupeřem byl v sobotu 29. 3. velmi nepříjemný tým českotřebovské Lokomotivy. K zápasu odjížděli starší žáci plni odhodlání ukořistit plný počet bodů, protože tým Alfy šlape Hvězdám tvrdě na paty.

Do prvního zápasu nastoupil v brance Lukáš Novotný, který nyní dlouhodobě potvrzuje vzestupnou formu. První třetina to byl koncert zahozených šancí, bohužel žádná střela se nehujala. Hvězdy domácí pustily jen do třech střeleckých pokusů. Druhá třetina konečně přinesla branky, nejprve vstřelil první Adámek a tři minuty na to další Novotný. Lokomotivě se však podařilo ve druhé třetině ještě snížit. Třetí třetina slibovala napínavou bitvu, ale závěr zápasu byl opět koncertem zahozených šancí týmu ze Svítkova. Zápas hvězdy dovedly do vítězného konce. Přes malý počet branek, museli všichni pracovat celý zápas, což je pozitivní zpráva tohoto zápasu i když představa o výsledku byla jiná.

TJ LOKOMOTIVA ČESKÁ TŘEBOVÁ 1 : 2 TJ PARAMO SVÍTKOV STARS PARDUBICE

Branky: Adámek, Novotný

Třetiny (0:0, 1:2, 0:0)

Poměr střel: 16:39

Vyloučení: 4:1

Druhý zápas se očekávalo, že hvězdy zaberou, hlavně co se týká střelecké produktivity. První třetina byla velice podobná první třetině prvního zápasu v počtu zahozených šancí. Dvěma góly se prezentoval kapitán hostů Strouhal. Snížit se podařilo pro změnu kapitánovi domácích Řehákovi. Druhá třetina byla na záznam do knihy rekordů. Poměr střel 3:18 pro hosty a skore třetiny 2:1 pro domácí!!! To se stane možná jednou za deset let, podobnou produktivitu má maximálně Jaromír Jágr. Slabší moment si výjímečně vybral brankář hostů při střele od půlky hřiště. Svítkov měl cíl dvě výhry, tomu se musela přizpůsobit i poslední třetina, kde hosté vstřelili dvě branky a odvážejí si z Třebové plný počet bodů. Zápasy nebyly jednoduché, ale vše špatné je pro něco dobré. Hattrick v tomto utkání uzavřel Strouhal.

TJ LOKOMOTIVA ČESKÁ TŘEBOVÁ 3 : 5 TJ PARAMO SVÍTKOV STARS PARDUBICE

Branky:  3x Strouhal, Svoboda, Novotný

Třetiny: (1:2, 2:1, 0:2)