Konečně první výhra pro B tým

B tým (Jana Martinů) – Třetí záříjovou neděli se B tým Svítkova konečně dočkal své první výhry v letošní sezoně a to nad nováčkem letošní sezony týmem Pretoriani Pardubice.

HBC Pretoriani Pardubice - TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice B 1:6 (0:3, 1:2, 0:1)

Třetí zářijovou neděli se B tým Svítkova konečně dočkal své první výhry v letošní sezoně a to nad nováčkem týmem Pretoriani Pce. Díky absenci některých hráčů z B týmu, povolal trenér Martin Bulva „Mates“ do svých řad tři posily z A týmu a to Martina Nekolu „Moba“, Tadeáše Zelinku „Týdu“ a Jakuba Veleckého „Kubu“, neboť A tým o víkendu nehrál a dva starší dorostence Petra Votavu „Votyho“ a Oldřicha Jelínka „Oldu“, kteří v sobotu vyhráli své první dva zápasy se svým týmem starších dorostenců v Opavě. Do brány se postavila svítkovská opora Filip Kaván „Kevin“.

Do zápasu jsme šli s tím, že chceme konečně vyhrát a zlomit tak řadu těsných proher na našem kontě. Zápas jsme otevřeli až v sedmé minutě první třetiny gólem Slavomíra Zdeňka „Slávy“. Druhý gól přidal dvě minuty poté Petr Vokál „Vočko“ (as. Robert Košťál „Čert“ a kapitán týmu Zdeněk Kánský „Zdenda“). V posledních vteřinách první třetiny padl náš třetí gól z přesilovky z hokejky Jakuba Veleckého „Kuby“ (as. Petr Vokál „Vočko“).

Na čtvrtý gól jsme čekali až do šesté minuty druhé třetiny, kdy se podruhé trefil Jakub Velecký „Kuba“ (as. Robert Košťál „Čert“). Čtyři minuty poté se podařilo domácím prostřelit našeho výborně chytajícího brankáře Filipa Kavána „Kevina“, ale to bylo z jejich strany vše. Čtyři minuty do konce druhé třetiny se prosadil i Daniel Žák „Žakys“ (as. Martin Hejkrlík „Hejky“) a připsal tak pátý gól na náš účet.

Během zápasu začalo pořádně pršet, takže bylo hřiště brzo plné vody, která nestačila odtékat. Balónek se v ní zastavoval a nešel pořádně odehrát a když už, tak se sprškou vody v zádech, což občas vypadalo dost kuriózně. Ke konci zápasu však začalo svítit sluníčko, které nám přineslo náš poslední šestý gól. Ten padl až v posledních vteřinách třetí třetiny od Vojtěcha Šlitra „Vojty“ (as. Petr Votava „Voty“).

Střely na branku: 20:43 (6:18, 11:13, 3:12), vyloučení: 2:1 (1:1, 0:0, 1:0), přesilovky: 1:2, využití přesilovek: 0:1, br. v oslabení: 0:0

Sestava: Kaván Filip – Košťál Robert, Vokál Petr, Starý Martin, Bulva Martin – Seidl Jiří, Žák Daniel, Zdeněk Slavomír, Kánský Zdeněk (C), Hejkrlík Martin, Šlitr Vojtěch, Nekola Martin (A), Zelinka Tadeáš (A), Velecký Jakub (A), Votava Petr (SD), Jelínek Oldřich (SD)

Branky: Velecký Jakub (2), Vokál Petr (1+1), Zdeněk Slavomír (1), Žák Daniel (1), Šlitr Vojtěch (1), Košťál Robert (0+2), Kánský Zdeněk (0+1), Hejkrlík Martin (0+1)