Junioři (Martin Hlavsa, úvod red.) - V sobotu 26. 9. dorazili na náš stadion královéhradečtí Piráti k derby dvou tradičních východočeských hokejbalových bašt. Po bojovném výkonu z obou stran ale odjeli s prázdnou

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - HBC Hradec Králové 1988 3 : 1

Branky: Dudík, Novotný L., Birta

Sestava: Šťovíček (Šídlo) - Hemžský, Gregor, Kralovič, Birta, Dvořáček, Korbel, Linhart, Dudík (C), Kábrt, Novotný, Bláha, Drbal, Malý, Ilich, Beneš, Korec

Průběh utkání: Na derby se spřáteleným Hradcem Králové jsme se těšili. Bylo vidět, že oba týmy měly zvláštní motivaci v souboji uspět. Přeci jen se potkali hráči, kteří v předchozích letech působili v obou klubech. Celý zápas probíhal za deštivého počasí. Hradec přijel s taktikou dobře bránit střední pásmo a hru okolo svého brankoviště. První třetina skončila nerozhodně 0 : 0, kdy to byla spíše taková oťukávaná. Více ze hry jsme měli my, ale ve druhé třetině jde do vedení soupeř, kdy po nedorozumnění ve vlastním pásmu skóruje Kuba Rakovský po důrazu na brankovišti. To nás konečně probudilo a ve 21. minutě srovnává po přihrávce Lukáše Novotného do prázdné branky kapitán Dudík. Utkání se láme ve 28. minutě, kdy během 68 vteřin rozhodujeme zápas po brankách Novotného a důrazného Birty na brankovišti. V poslední třetině si vypracujeme několik brankových příležitostí, ale vše končí na dobře připraveném Fukárkovi nebo na jeho tyčkách. Hradec se k většímu tlaku nedostává.

Hodnocení: Odbojovaný zápas, který moc hokejbalové krásy vzhledem k počasí nepřinesl. Hradec hrál statečně a my jsme se poprvé v soutěži museli vyrovnat s úlohou favorita, což nám první půlku moc nešlo. V zápase jsme vystřelili přes trvalý tlak pouze 24 ran. Hradec dobře bránil v pěti lidech okolo brankoviště a nás nechal tvořit po rozích. Málo střelby nás připravilo o vyšší výsledek. Jsme rádi za tři body, které nás posunou do vyšších míst tabulky.