Junioři vezou důležité vítězství z Třince

Junioři (Martin Hlavsa, úvod red.) - Pokud měli naši junioři myslet na závěrečný turnaj Beko Poháru juniorů museli v sobotu 12. 6. na asfaltové orbě v Třinci pokud možno zvítězit za tři.

HBC Enviform Třinec – HBC Svítkov Stars Pardubice 3 : 4

Střely: 12:27

Branky: Bláha M., Martínek, Malý, Kábrt

Sestava: Procházka – Korbel, Martínek, Gregor, Drozd, Bláha T., Korec A., Dudík, Novotný L. , Kábrt, Bláha M., Malý, Dvořáček, Shejbal, Seidl, Šurkala

Komentář: Do Třince jsme jeli s vědomím, že k postupu potřebujeme tři body. I přes komplikovanou cestu, kdy nám odjel navazující vlak a museli jsme vzít taxíky z Českého Těšína, jsme dojeli do Třince řádně nabuzeni. Již od rozcvičky byl cítit týmový a vítězný duch. Vyrovnat jsem se však museli s tamnímy podmínkami, kdy nám asfalt dělá problémy. Třinec se tradičně doplnil o několik šikovných hokejistů, avšak chyběla jejich největši hvězda Stromko, který již řádí v dresu Karviné v extralize mužů. První třetina patřila jasně nám a po tlaku se v přesilovce v jedenácté minutě od červené trefuje výstavní střelou Matyáš Bláha. O několik minut později se prosazuje i benjamínek v naší sestavě – teprve třináctiletý Daniel Martínek, který po dobrém čtení hry z pozice obránce sběhne mezi kruhy a se štěstím proměňuje a oslaví svůj první gól v juniorce. Soupeř se nevzdává a ještě do konce první třetiny proměňuje přesilovku a snižuje na 1:2. Ve druhé části se hra vyrovnává a zlobí i třinečtí, avšak stav zůstava bez změny. Povedený nástup do třetí části, kdy Matyáš Bláha vysílá do brejku Matyho Malého, a ten trochu kuriozně se štestím proměňuje svoji šanci. Zápas kontrolujeme a pět minut před koncem hrajeme přesilovku, kde bohužel však chybujeme a soupeř trestá také svůj brejk.  Avšak ve stejné přesilovce ještě po dobré kombinaci a tlaku kolem branky trefuje  Matěj Kábrt poloprázdnou branku – 2:4. Po nechtěné vysoké holi od Dudíka ještě dostává soupeř přesilovku, kterou bleskurychle proměňuje 3:4. Drama je na světě, ale i přes hru soupeře bez brankáře a po famózním zákroku Procházky vezeme domů tři body! Pochvala pro celý tým za zodpovědný a bojovný výkon. Pro nás složitý zápas, ve kterém se naši technický hráči musí vyrovnat s povrchem a stavem hřiště. Postup na finálový turnaj máme ve svých rukou a věřím, že poslední krok doma s Brnem uděláme.